<

Tříkolečkové brusle- jakou velikost koleček vybrat

Tříkolečkové brusle se ve světě in-line bruslení definitivně uchytily. Dnes je nabízí všichní výrobci bruslí, zvláště u vyšších modelů, pro své nesporné výhody v podobě nížší váhy a kratšího ovladatelnější rámu, což je od určitého průměru koleček citelně znát.

Ve zkratce si shrňmě základní výhody a nevýhody 3 kolečkových bruslí. Výhoda se projeví především u větších průměrů koleček s průměrem 100 mm a více (u dospělých bruslí). U konzervativního nastavení je totiž u průměrů 4x100 a 4x110 velmi dlouhý rám, který se výrazně hůře ovláda a nenabídne proto tolik zábavy, navíc vyžaduje více zkušností a je vhodný spíše na delší rovné trasy. Díky tříkolečkovému setupu se snižuje váha, což je první citelná benefit. Hlavní výhodou je však citlné zkrácení rámu. např. brusle s krátkým rámem a kolečky 3x110 jsou podobné obratné, jako brusle s kolečky 4x80mm, jsou však neprovnatelně rychlější a citelně lépe zvládají nernosti. Rozdíl v obratnosti mezi bruslemi 3x 110 a 4x110 je diametrální a brusle se chovají, co se ovladatelnosti týče, uplně jinak. Díáky tříkolečkovému nastavení si tak komfort a rychlsot větších koleček může užít uplně každý, i méně zkušený bruslař a brusle si zachvávajíá zábavnou a citlivou ovladtaelnost. 

 

Pokud se spojí krátký rám, 3 velká kolečka a přidáte velmi kvalitní rám a botu, zvládne velká kolečka i néně zkušený bruslař. Zároveň kolečka 3x 100 mm jsou rychlostně+ cca podoné bruslí s kolečky 4x 90 mm (hodbě záleží na konkrétní kvalitě koleček a ložisek). 

Proč čtyřkolečkové brusle - Nevýhoda tříkolečkových bruslí oproti čtyřem je, že se váha bruslaře roznáží na méně koleček, což má přímí vliv na valivý odpor koleček a tedy i výslednou rychlost. Výsledkem je že když srovnáme stejně kvalitní tři kolečka a 4 kolečka na stejné bruslí, 4 kolečka pojedou rychleji a budou se o něco méně opotřebovávat. Zároveň u bruslí s průmerem koleček do 90 mm je nůž dostatečně krátký na to, aby se relativně snadno ovládal i se 4 kolečky těsně vedle sebe(vždy záleží na konkrétní délce a kvalitě rámu, a samozřejmě kvalitě a zpracování celé brusel!).

 

Třikolečkové brusle 3x100

Hlavní výhodou kolečkových bruslí s třemi kolečky o průměru 100 mm je větší kontrola a výborná zrychlení. U menších kol je těžiště nižší a rámy jsou kratší, což vede k extrémně obratnému bruslení.  Inline brusle se 3 kolečky o průměru 100 mm jsou vodné pro výkonné městské bruslení a krátké intenzivní svezení. Jsou také skvělou volbou pro začátečníky nebo nezkušené bruslaře, protože brusle s kolečka 3x100 mm mohou nabídnout lepší komfort jízdynapř, při přejížděí neroností) a lepší ovladatelnost než brusle s kolečky 4 × 80 mm. Toto nastavení koleček tedy zajištujě dobrou akceleraci a citlivé ovládání, což brusle předurčuje všem, kdo hledají zábavu.

Pro koho ano

  • začátečníci
  • rekreační bruslení
  • bruslaři, kteří mají rádi obratnost
  • jízda ve městě

 

Třikolečkové brusle 3x110

Kola 3 × 110 mm jsou asi nejoblíbenější variantou u tříkolečkových bruslí. Pravě zde je již citelně znát rychlostní posun oproti často užívanému nastavení 4x90 mm(vždy samozřejmě záleží na kvalitě koleček a ložisek), brusle si však zachovávají velmi krátky rám, u nejkratších variant je sorvnatelný s délkou rámu 4x80 mm tedy cca 243mm, takže brusle neztratí nic na své obratnosti, naopak v určitých případech jsou brusle ještě obratnějšís, Jedná se asi o nejlepší vyvážení délky rámu, výšky těžišt a rychlosti, což má za následek skvělou volbu pro jakýkoli druh tréninku a prostředí, na krátké nebo dlouhé vzdálenosti. Krátké rámey nabízejí velmi obratný bruslařský zážitek a velmi hladký pohyb po kterémkoli povrchu a přidáva stále ještě akčním zrychlení. Nezáleží na tom, co na bruslích děláte, kombinací 3 × 110 mm nemůžete nic pokazit .

 

Tříkolečkové brusle 3x125 mm

Nastavení koleček 3 × 125 mm poskytuje bezkonkurenční rychlost, jedná se o mmonetálně největší kolečka na trhu. 125 mm jsou největší kola, která se vejdou do inline bruslí, ale díky velmi těsnému rámu nejste vyšší než v nastavení kol 4 × 100 mm. Toto poměrně ovladatelné a obratné nastavení nabízí skvělý bruslařský zážitek v každé situaci, ale opravdu svítí na dlouhých trasách, udržuje vaši rychlost lepší než kterákoli jiná velikost kola a poskytuje nesrovnatelné nejvyšší rychlosti a nejvíce polštář, který se převaluje přes jakýkoli povrch. Neexistuje nic blízkého nastavení 3 × 125 mm, zaručuje to spoustu zábavy a jakmile si na to zvyknete, už se nikdy nevrátíte na nic menšího!

 

TRINITY

Pozdravte nejlepší montážní systém rámu: TRINITY. Všechny brusle Powerslide SWELL zahrnují náš nový patentovaný 3-bodový montážní systém speciálně navržený tak, aby posunul 3-kolové brusle na vyšší úroveň výkonu. Tři fixační body s asymetrickými křídly vpředu dávají neuvěřitelnou sílu pod vaše nohy a předjíždějí jakýkoli jiný rám s 3 koly na trhu. Bruslení se třemi koly se cítí citlivěji, příjemněji a přirozeněji než kdy předtím.

Klíčové výhody TRINITY jsou:

Nejnižší těžiště.

Více rovnováhy a kontroly.

Lepší přenos energie.

Citlivější a snadnější ovládání zavazadlového prostoru.

Méně vibrací.

Neboli vložené žiadne príspevky.

položiť nový dotaz
Meno
Email
Odkaz
Zľavy a akcie e-mailom
Aktuálne zľavy a akcie do vašej schránky (nebojte sa, neposielame maily každý deň)
Užívateľský panel
Prihlasovacie meno
Heslo