< Zpět k výpisu

K2 Alexis Boa - recenze

Královna mezi dámskými fitness bruslemi K2 Alexis je dlouhodobě nejžádanější dámskou bruslí. Rozhodli jsme se proto, že se těmto bruslím podíváme na zoubek. Udělali jsme zkušební jízdu a v recenzi se nyní podíváme, zda-li mají královský titul oprávněně. Konkrétně jsme vyzkoušeli modelovou řadu 2015 s Boa systémem.


 K2 Alexis BOA

 

 

Bota

 

Brusle jsou již na první nazutí velmi pohodlné a tento komfort si zachovávají i po delší jízdě. Za pohodlí zaslouží K2 Alexis plný počet bodů. Bota je vyrobena z měkké textilie, která je prodyšná. Zpracování a šití je precizní a bota má celkem malý objem, takže na noze nepůsobí robustním dojmem. Bota není příliš tuhá, doporučujeme jí proto fitness bruslařkám, které upřednostňují komfort před precizním a silným odrazem.

 

Konstrukce

 

Měkká textilní bota je podpořena konstrukcí  Stability Cuff Plus. Cuff je vrchní část plastové skořepiny od nýtu v oblasti kotníku nahoru. Tato konstrukce je vyšší, s dobrou oporou v oblasti kotníku a lýtka. K2 používá toto řešení na nižší a střední modely bruslí a je vhodné pro bruslařky, které hledají u bruslí dobrou podporu a stabilitu.

 

Zavazování

 Pohodlí je umocňěno snadným zavazovaním, které zajišťuje utahovací systém Boa. Pomocí lanka a otočného kolečka se dají brusle rychle a snadno zavázat. Zavazování funguje na principu zamáčknutí a otočení kolečka ve směru hodinových ručiček. Utážení je pevné, spolehlivé a zvládnou ho i ženy, které nemají tolik síly a pevné utažení tkaničkou je pro ně náročnější. Rozvázaní bruslí je velmi jednoduché, stačí tlačítko vytáhnout a brusle jsou rozvázané.

Tento systém zavazování nemusí vyhovovat úplně každému, nicměné pro většinu zákazníku je přijemný. Z naší zkušenosti můžeme říci, že je toto zavazovaní velice spolehlivé. K2 v tomto ohledu těží ze spolupráce s koncernem Boa, který se zabývá výrobou lankových utahovacích mechanismů dlouhodobě a patří mezi špičku ve svém oboru.
Rám

Rám je vyroben ze dvou plátů slitiny hliníku (D.C. Aluminum), které jsou zanýtovány do konstrukce boty. Je lehký a při běžných rychlostech stabilní. Konstrukčně je připraven na kolečka o velikosti 90 mm, což je výhodou pro bruslařky, které by chtěly časem přejít na rychlejší jízdu. Díky této vlastnosti je však rám delší a brusle má o něco vyšší těžiště.

 

Kolečka

Kolečka mají průměr 84mm a tvrdost 80A. Tento průměr doporučujeme především začátečníkům až středně pokročilým bruslářkám, které nevyžadují vyšší rychlost a portpí si spíše na stabilitu a obratnost. Tomu odpovídají i měkkčí kolečka, která zajistí dobrou přilnavost a tlumení nerovností. Nepatří však mezi nejrychlejší.

 

Ložiska 

 

Ložiska ILQ 7 Twincam ! Výborná, rychlá a tichá. Patří mezi to nejlepší, co se na fitness brusle této kategorie používá. Ložiska mají z obou stran odstranitelnou krytku (označení ZZ) a jsou ve standartním rozměru (608). Jsou namazány vazelínou a dají se standartně čistit a mazat.

 

 

Spacery

Mezi dvěma ložisky je v kolečku vložen hliníkový 6,2 mm spacer, který vymezuje vzdálenost a zužuje střed ložiska na užší šroub.

 

Šrouby

Šrouby mají standardizovaný průměr 6 mm. Z jedné strany šroubu je pod hlavou čtyřhran, který zapadá do konstrukce rámu. Z druhé strany je protikus na běžný šestihran (Hex). Díky tomu stačí na povolení šroubů pouze jeden imbusový klíč velikosti 4. Šrouby jsou z tvrdšího kovu a jsou odolné proti opotřebení.

 

Shrnutí

 

Velikost koleček 84mm, možnost osadit 90 mm kolečky ( kromě velikostí 34 a 35)
Tvrdost koleček 80A
Ložiska ILQ 7 Twincam
Typ rámu D.C. Aluminium
Zavazování Boa System Closure
Kategorie Fitness
Určení Dámské
Sezóna 2015


Model K2 Alexis Boa 2015 je určen především pro běžné rekreační a fitnesové bruslení. Největší výhodou těchto bruslí je jejich univerzálnost a pohodlí. Brusle vyhoví jak začátečnici, tak i pokročilé bruslařce, která hledá lehkou, pohodlnou a stabilní brusli. Bruslařky vyžadující sportovní a rychlou jízdu však zřejmě sáhnou po vyšším modelu. 

 

Z našeho pohledu patří tyto brusle mezi bestsellery letošní sezóny zcela oprávněně a ve své kategorie patří k tomu nejlepšímu, co se dá na českém trhu koupit.

 

Náš tip

 

Brusle vybírejte vždy přesně na nohu. Pro správný výběr doporučujeme vždy změřit přesnou délku chodidla a na základě naměřených hodnot vybrat nejbližší možnou velikost, která se číselně nachází nad Vámi naměřenou hodnotou (pokud není noha výrazně širší). Případně se samozřejmě můžete zastavit u nás na prodejnách, kde Vám nohu zdarma změříme a doporučíme vhodnou velikost právě pro Vás ! 

 

 

 

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo