< Zpět k výpisu

Inline Festival 2018 - report z akce

logo Inline FestivalDne 7.4.2018 proběhl v pražských Vysočanech druhý ročník akce s názvem Inline Festival. Festival kolečkového bruslení se konal v OC Harfa vedle známé O2 areny. I přes krásné slunečené počasí navštívili zastřešenou akci stovky návštěvníků.

Inline Festival 2018 IF 2018 street bruslení na IF 2018

Festival jsme pořádali ve spolupráci s vystavovately s jasným záměrem. Představit veřejnosti novinky ze světa kolečkového bruslení pro nadcházející sezónu 2018. Zároveň jsme chtěli všem zájemcům nabídnout možnost si brusle nejen prohlédnout, ale také otestovat a vyzkoušet, a to přímo na připraveném testovacím okruhu, který byl k dispozici všem návštěvníkům zdarma.

logo K2 Skates logo Inline Centrum  Fila skateslogo Powerslide

logo USDlogo Roceslogo Tempish  logo Chilli Scooters   logo Nokaic   logo K2             logo Doop      logo Wicked     kolečka Hyper    logo CAFBlogo Inline Festival

Na Inline Festival jsme přizvali všechny velké hráče, kteří se výrobou a distribucí inline bruslí a příslušenství zabývají. Akci doprovázel bohatý doprovodný program a bylo se na co dívat :) Testování bruslí a koloběžek, představení nových kolekcí, u-rampa, street zóna, hry pro děti, soutěže o ceny. K vidění bylo také představení speedskatingu, rollerderby, freestyleslalomu, ale i agressive bruslení či freestyle scooteringu.

Zároveň se všem fanouškům, díky Inline Festivalu, naskytla jedinečná příležitost vyzkoušet a otesovat nové modely bruslí zdarma a projet se na připraveném okruhu, který byl letos, oproti loňskému roku, rozšířen. 

IF 2018 IF 2018

Brány festivalu se otevřely v 10:00 a hned z rána začaly na akci proudit davy lidí. Své nové kolekce bruslí představili značky K2, PowerslideRocesFila a Tempish.

IF 2018 IF 2018

Vedle osvědčených výrobců bruslí akci doplňovali stánky s inline příslušenstvím, koloběžkami či inline školou. Za zmínku stojí největší světový výrobce inline koleček Hyper, asi nejznámější výrobce sporotvních stélek Sidas. Scootshop představil kolekci freestyle koloběžek a skateboardů. 

 

Vystavovatelé

K2

Stejně jako minulý rok byl velký zájem o vypůjčení bruslí K2. Americká značka K2 přivezla zajímavý výčet modelů ve svém tradičním mobilním, perfektně vybaveném stánku. Namátkou například oblíbené fitnessové modely K2 Alexis 84 Boa a K2 F.I.T. 84 Boa. Vyzkoušet jste mohli také freeskate brusle K2 Sodo, K2 Trio či K2 Uptown a na své si přišli i nejmenší díky dětským modelů s nastavitelnou velikostí.

inline brusle K2 kolečkové brusle K2


Powerslide

Jako vždy přilákal velký počet zájemců stánek s vybavením značky Powerslide. Není divu, německý výrobce je v současnosti jistě největším průkopníkem nových technlogií a špičkových modelů pro náročné. Pod Powerslide spadají také světoznámé značky Matter -přední výrobce sportovních a závodních inline koleček nebo USD -legendarní brand a pojem v aggressive bruslení. K vyzkoušení byly k dispozici zajímavé modely, např. Powerslide Imperial Megacrusier 125, Powerslide Swell Trinity Ultrawhite 110 či dětské Powerslide Jet, které byly díky neonovým barvám rozhodně nepřehlédnutelné :) K zapůjčení a otestování byly k dispozici také trekové brusly, longoboardy a pennyboardy.

inline brusle Powerslide kolečkové brusle Powerslide


Fila

Fila představila průřez fitness kolekcí a nabídla k vyzkoušení kromě oblíbených fitness modelů také dětské nastavitelné brusle pro nejmenší nebo krásnou freeskate kolekci, řadu NRK. K vidění byly také oblíbené modely s technologií Air Flow, které patří k nejlépe odvětraným bruslím na trhu. Zájem byl o tříkolečkový model Fila Ghibli Verso s velkými kolečky 3x110 mm i klasické inline brusle s menšími kolečky. Představeny byly také populární retro trekové brusle pro děti i dospělé.

brusle Fila Fila inline brusle 


Tempish

Z řadou nových modelů se představil český Tempish. K otestování byla vlajková loď fitnessové kolekce, zcela nový model s pohodlným zavazováním na ocelové lankoTempish Black Shadow a Black Shadow Lady. Pro vyznavače velkých koleček byl k dispozici nový model Tempish Cronos 125 a za zmínku stojí také nový model Tempish I-Go, který skýtá sympatický poměr cena/výkon. Kromě klasických inline bruslí byla k vidění také širší kolekce nových quad bruslí a pestrost nabídky završili zcela přepracované longboardy, které šly kvalitou výrazně nahoru díky spolupráci s longboardisty s Chile, kteří se podíleli na vývoji nové kolekce.

inline brusle Tempish tempish brusle


Roces

Legendární Roces ukázal průřez kolekcí, včetně pestrých přileb a populárních "trekáčů". Jeden z průkopníků, který stál u inline počátků již v 80. letech dokázal, že stále vyrábí parádní brusle. Modely jako Roces Gymnasium 2.0, Roces X35 nebo Roces Vici dokazují kvalitu a právě díky Inline Festivalu se naskytla jedinečná příležitost si modely od tohoto italského brandu vyzkoušet.

 Roces brusle


Sidas

Sami dobře víme, jak dokáže kvalitní stélka zlepšit výkon. I proto jsme rádi, že se letos na Inline Festivalu 2018 představil Sidas se svými ortopedickými stélkami. Kluci ze Sidasu nabízeli mimo jiné i diagnostiku klenby zdarma. Každý se tak na základě svého otisku chodidla mohl poradit, jaké vložky jsou nejvhodnější a v čem kvalitní stélka pomůže.

  Sidas vložky


Hyper

Hyper je ve světě koleček pojem. Značka s dlouholetou historií patří k největším výrobcům koleček na světě. Jsme rádi, že právě Hyper představil svou kolekci na Inline Festivalu. Každý, kdo chtěl poradit s výběrem vhodných koleček byl u Hyperu vítán :)

 kolečka Hyper Hyper


Scootshop

Především freestyle koloběžky, ale také klasické skládací kolobežky, longboardy, skateborady či koloběžky pro nejmenší představil Scootshop.cz Martina Nogola.

  


Inlineskola.cz

Inlineskola.cz měla k dispozici stánek, ve kterém jste se mohli ptát na vše ohledně kurzů bruslení. Trenéři byly k dizpozici zdarma a dle očekávání byli plně vytíženi. Zároveň byla možnost se přímo na místě zaregistrovat na kurzy bruslení, či příměstské tábory.

Inline skola kurzy bruslení


Inline Centrum

Ani my jsme se na stánku Inline Centrum rozhodně nenudili. Náš stánek byl od dopoledních hodin v obležení. Festivalová sleva 20% na nové modely inline bruslí přilákala mnoho zájemců a my jsme rádi poradili s výběrem.

Specializovaná prodejna kolečkových bruslí prodejna inline bruslí Praha

Program

Stejně jako minulý rok celou akcí provázel, náš i Váš oblíbený moderátor Jan Smetana.

Testování bruslí

Samotné testování kolečkových bruslí bylo jedním z hlavních motivů celé akce. Každý z návštěvníků měl jedinečnou možnost zdarma otestovat brusle a koloběžky z kolekcí pro nadcházející sezónu 2018. Součástí testování byla i možnost dané brusle ohodnotit v dotazníku. Každý, kdo vyplnil dotázník, byl zařazen do slosování o hodnotné ceny. Tři výherci byli obeznámeni e-maile o výhře a na každého z nich čeká zboží v hodnotě 3000,-  dle vlastního výběru na prodejnách Inline Centrum. 

Díky Inline Festivalu jsme mohli vybrat nejlepší brusle roku 2018.

Výherci slosování:

Nikola Krobotová

Martin Hrbáček

Tomáš Laubert

testování kolečkových  bruslí test kolečkových bruslí


Představení rollerderby (Prague City Rollerderby)

Doprovodný program zpestřila ukázka roller derby. Stejně jako minulý rok se představila děvčata z Prague City Roller Derby. Exhibiční zápas s vysvětlením pravidel přilákal mnoho přihlížejících fanoušků, kteří odměnili děvčata, za jejich představení, hřmotným potleskem. Role rozhodčího se zhostila legenda českého quad bruslení a skateboardingu Ivan „Zobák“ Pelikán.

trekové brusle quad brusle


Freestyle skating a Česká asociace freestyle bruslení (CAFB)

CAFB předvedla freestyle slalom v podání předních českých bruslařů a bruslařek. Byly k vidění i skoky přes diváky a podobné kousky. Nikdo nebyl zraněn, za což členům CAFB děkujeme.

freestyle bruslení freestyle slalom na bruslích


Inline Škola - kurzy bruslení zdarma a soutěže o ceny

Inlineskola.cz pomáhala organizovat hry na koloběžkách a na bruslích po celý den, které se konaly na střeše OC Harfa. Vyvrcholením her byly 2 hlavní soutěže o věcné ceny od K2, Powerslidu, Rocesu či Hyperu a z tváře dětkých výherců bylo jasné, že jim ceny udělaly ohromnou radost.

 inline soutěže 


Speedskating a Roller Team Stars Praha

Rychlobruslení bylo k vidění díky Roller Team Stars Praha. Potěr rychlobruslařů ukázal své dovednosti na testovacím okruhu a zároveň využil akci k náboru nových členů.

inline rychlobruslení speedskating


U-rampa a street zóna - představení české špičky v aggressive bruslení a freestyle scooteringu

Stěžejním bodem celého programu byla exhibice v u-rampě a street zóně. Na Inline Fetsival přijela ukázat své triky opravdová špička českého street bruslení a freestyle scooteringu. Mistr evropy a světa Martin Nogol, Petr Brabec, Martin Krutina, Petr Maňdák, Honza Chalupský a další. Díky těmto borcům byly k vidění perfektní triky, při kterých se tajil dech. Polety, salta, otočky a grindy v precizním provedení.

Rampa a street zóna však byla na vlastní nebezpečí přístupná mimo exhibice všem nadšencům, kteří měli zájem si vyzkoušet připravenou street zónu či rampu, přece jen v kulisách obchodního centra si na překážkách nezajezdíte každý den.

polet agressive bruslení


 Závěrem

Druhý ročník Inline fetsivalu přinesl opět hodně zábavy a jedinečnou možnost prohlédnout si a otestovat všechny novinky ze světa kolečkového bruslení. Jsme hrdí na to, že můžeme organizovat akci, která rozšiřuje zájem o tento krásný sport. Sami jsme fanoušci bruslení a podobná akce nám vždy chyběla. Setkání všech fanoušků bruslení pod jednou střechou nese od roku 2017 název Inline Festival a vězte, že v přístích ročnících se budete mít na co těšit.

Děkujeme všem vystavovatelům a zúčastněným za parádní přátelskou atmosféru a všem ostatním, kteří se na Inline Festivalu podíleli.

Kolečkové brusle Powerslide  inline brusle Tempish


Velká jména:

Martin Nogol - freestyle scootering (2x Mistr světa, několikanásobný Mistr Evropy a mistr ČR)

Tomáš -Brgul- Brandejs (někdejší mistr ČR a reprezentant ČR ve freestyleslalomu) 

Petr Manďák - inline brusle, 15 let ježdění exhibic.

Petr Brabec - inline brusle, 17x mistr ČR na U-rampě

Honza Chalupský - několikanásobný mistr ČR v aggressive bruslení a několikanásobný vicemistr v minirampě.

Ivan "Zobák" Pelikán - legenda českého skateboardingu

   

 

Děkujeme partnerům, bez nichž by to nešlo:

Campingaz K2 Skates CZ

Hejduk sport Powerslide CZ

Sprint Roces CZ

Winner sport Fila CZ

Tempish Olomouc

Hyperwheels CZ

Sidas

Inlineskola.cz

Prague City Roller derby

Scootshop

CAFB a FSK team

Roller Team Stars Praha

OC Galerie Harfa

 

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo