< Zpět k výpisu

Tuning inline bruslí: Bigwheelin Aggressive Triskates


Inline centrum VarsityNastal čas představit Vám jeden z našich projektů.

K2 Varsity

Jedná se o trochu jiné brusle než na jaké jste zvyklí. Nejsme vědomi, že by nějaký výrobce něco takového nabízel, tak nám bylo líto se o ně s Vámi nepodělit. Postavili jsme BIGWHEELIN AGGRESSIVE TRISKATE!

Jako základ posloužily K2 Varsity staršího data vydání leč fungl nové. S těmito bruslemi máme mnohaleté dobré zkušenosti a fungují k naší největší spokojenosti, takže výběr byl jasný. Druhou nejdůležitější částí stavby jsou podvozky. Volba padla na JEDINÉ tříkolečkové UFS (universal frame system) Framy: Kizer Trimax, připravené na tři 110mm velká kola. 110mm vs 55mmPoužití UFS framů bylo nutností, běžné ThreeWheel podvozky mají rozdílnou výšku úchytů pro přichycení k botě tudíž by pod Aggressive botu byly nepoužitelné. Tyto Kizer Trimax Frames jsou tudíž srdcem celého projektu.

Varsity jsme zbavili Aggressive framů a sundali originál soulplaty, jsou těžké a podle nás ošklivé. Následně jsme odstrojené boty osadili na lehčí soulplaty určené pro USD Carbon. Tyto platy byly kromě váhy a designu vybrány také proto, že jsou tvarově relativně blízké spodní části boty Varsity. I přes to na K2 botu vlastně vůbec nepasují, takže je bylo třeba upravit tak, aby vše dokonale lícovalo, brusle správně fungovaly a nikdo nepoznal, že takto nejsou přímo z výroby. To byl bezesporu nejsložitější a nejpracnější bod celé stavby. Vzhledem k tomu, že jsme Inline nadšenci tak nás hned něco neodradí, ba právě naopak, tato část přestavby nás bavila asi nejvíc, hezky jsme se zašpinili a dílna byla celá červená :D:D. USD Carbon soulplatesKe slovu se dostala flexa, vrtačka s frézkami všech možných tvarů a velikostí, šmirgly několika hrubostí a oživovač na plasty, zda se nám úprava soulplatů podařila tak, jak jsme si vytýčili, můžete posoudit na fotografiích v galerii pod článkem.

Zbytek stavby už byla neskutečně zábavná "brnkačka". K framům nepřišly žádné podložky pod šrouby, pro uchycení framu k botě. To se nám, vzhledem k výšce podvozků a velikosti kol, nezdálo vůbec bezpečné. Proto jsme vyrobili čtyři kostky z duralového profilu a použili jsme je jako podložky při uchycení soulplatů a framů k botám. Samozřejmě jsme použili o tlušťku podložek delší šrouby než k framům dodal výrobce. Pak již bylo vše plug&play, sešroubovat, dostatečně utáhnout a nasadit kvalitní obutí. Tuning kolečkových bruslíZvolili jsme kola Hyper PGR 110/85A, ložiska ILQ 9 Pro od zřejmě nejlepšího výrobce inline ložisek vůbec, firmy Twincam a lehké 8mm spacery Powerslide. Kola v tomto setupu jedou ďábelsky a Slide je díky nim velkou zábavou.

Jako poslední, ale dle nás velmi důležitou úpravu, jsme do bot vložili speciální ortopedické stélky Sidas 3D Gel, v našem případě High Arch, tedy provedení pro vysokou klenbu. Tyto vložky, které zákazníkovi vybíráme přímo pro konkrétní tvar nohy, po provedení Diagnostiky chodidla, Vám při častém používání bruslí zajistí daleko lepší zdravotní stav nejenom celých nohou, ale i bederní páteře. Kromě toho s dobrými ortopedickými vložkami docílíte daleko lepší opory chodidla v brusli, takže se Vaše brusle stanou ovladatelnější a obratnější tudíž bezpečnější a především zábavnější. Z vlastní zkušenosti tyto vložky doporučuji úplně každému, zdraví a nohy máme jenom jedny.

Po doskládání jsme byli z bruslí naprosto nadšeni, povedlo se nám stvořit skvělý dopravní prostředek. Triskate inline brusle si dnes můžete vybrat z nepřeberného množství modelů většiny předních výrobců, od speedových a maratonskýchTuning kolečkových bruslí Aggressive inline skatesrychlíků jako K2 Mod 125 nebo Powerslide Grand prix Trinity, přes fitness hltače kilometrů typu Powerslide Swell až po urban freeskate typu Powerslide Supercruiser, které si toho při městském cruisování nechají líbit opravdu hodně. Inline centrum Varsity jdou ještě dál. Brusle jsou rychlé a stabilní, downhill na nich je ráj! Aggressive bota poskytuje noze obrovskou oporu a jistotu, ale pořád to jsou K2, takže dost měkké a jak už je u nich zvykem, velmi pohodlné. Tříkolečkový podvozek díky své malé délce skýtá fantastickou ovladatelnost a hravost a díky konfiguraci 3x110 naprosto šílenou rychlost. To vše dohromady z těchto bruslí dělá ultimátní Urban Weapon. Samozřejmostí je možnost Grindování na všem, co po cestě potkáme. Jistě, tříkolečková koncepce při grindování značně snižuje počet proveditelných triků, nadruhou stranu, ale otevírá dverě jezdcově kreativitě.Urban inline skates

Kromě toho díky použití UFS soulplatů a framů můžeme kdykoli Threewheel frame sundat a nasadit Aggressivní (cca 5 min zábavy s imbusem). Z bruslí pak budou opět čistokrevné agresivky.

Naše Varsity fungují přesně tak, jak jsme na začátku projektu doufali, nyní s nimi zažíváme spoustu zábavy a dělají nám radost. Snad se Vám budou líbit stejně jako nám.

Tak zas někdy, nejpozději na zářijové BladeNight jízdě, kterou pro Vás chystáme v Praze na Ladronce ;)

InlineForever

Urban inline skates

Peace Hanýs

 

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo