< Zpět k výpisu

Tříkolečkové brusle Powerslide Swell - nejlepší fitness brusle na trhu?

Dnes se detailněji podíváme na jednu z nejoblíbenějších bruslí současnosti. Po několika letech vývoje přichází značka Powerslide s novou generací bruslí Swell. Mezitím Swelly vyrostly a dostaly se mezi nejoblíbenější tréninkové fitness brusle na trhu. Inovativní brusle drtí konkurenty ve své kategorii kombinací cool vzhledu, snadné obratnosti díky tříkolečkové koncepci a hybrid shell konstrukcí, která dodává bruslím perfektní pevnost, stabilitu a obratnost. To vše u novějších generací umocňuje rám Trinity.

Powerslide Swell 110 Atomic Tangerine Inline Skating Benefits Powerslide Lite Black 100 Trinity

Když se k tomu přidá rozumná cenová politika německého výrobce, máme zde koktejl parádních jízdních vlastností za super cenu a bestseller ve své kategorii. Brusle si však při vývoji prošly, jak to často bývá, porodními bolestmi.

 • Historie
 • První generace
 • Druhá generace - inovace ložisek a rámů
 • Třetí generace  - obliba roste
 • Rok 2019 a 2020 
 • Jízdní vlastnosti - jedno velké wow
 • Technické parametry
 • Výhody a nevýhody

 

A jak je na tom nová kolekce. Jak bývá u značky Powerslide zvykem, brusle vzbuzují nadšení, ale zároveň zármutek, že Němci opět nedotáhli drobné detaily, které sice nemají na bruslení přímý vliv, ale je jich škoda, protože pak by bruslím k dokonalosti nic nechybělo. I tak se však jedná o brusle, kterým momentálně nedokážou ostatní příliš konkurovat.

 Powerslide Swell Triple Black 110 Trinity Powerslide Black City 125 Trinity Powerslide Ultra White 110 Trinity

Historie

První generace bruslí Powerslide Swell přišla v roce 2016 jako koncept odpovídající nové tříkolečkové vlně, který se značce Powerslide podařilo prosadit do světa závodního bruslení. Záhy se však zjistilo, že koncept bruslí se 3 kolečky přináší velké benefity i ve světě komerčního bruslení, zejména u bruslí s většími kolečky o průměru 100mm a více.

Vznikl tak nový model, který zároveň reagoval na rostoucí světovou poptávku po kardiocvičení a fitness tréninku. Světlo světa tak spatřila ojedinělá brusle se 3 kolečky, která čerpala inspiraci ze dvou světů. Cílením na design, fitness trénink a cyklostezky vychází inspirace z klasických měkkých rekreační fitness bruslí, které znáte ze sportovních prodejen. Protože však Powerslide vlastní blázen do bruslení Mattias Knoll (značka si vybudovala jméno především v segmentu závodních a sportovních bruslí), vzaly si Swelly i z tohoto světa inspiraci. A to v podobě hustějších pěn pro lepší přenos síly a rychlejší reakci, pevnou skořepinu, která zajišťuje maximální oporu a stabilitu, a velká kolečka, která zajišťují rychlejší a komfortnější jízdu.

 Inlinové brusle Praha - tréninkové brusle Powerslide Swell

Vznikl tak mix, který vyšel vstříc požadavku na moderní a líbivý design, svrchní úpletový materiál kopíruje lehký a pružný design moderních tenisek od Nike (Flyknit) či Adidas (Primeknit), ale zároveň od začátku nepostrádal důraz na funkčnost a jízdní vlastnosti.

Porodní bolesti první generace

Rok vzniku 2016 - Tvar boty nebyl pro každého

Když v roce 2016 spatřila světlo světa první generace, zaznamenali jsme u některých zákazníků otlaky v oblasti kotníku, brusle nesedly každému.

První generace navíc vyšla s jednoduchým šroubovaným rámem s klasickou roztečí 165 mm. Nebyl špatný, nenáročným bruslařům bohatě stačil, jeho tuhost však měla své limity. Rám patřil ve své kategorii spíše k průměrným. Výhoda oproti některým jiným výrobcům byla v monokonstrukčním provedení rámu s možností vycentrování vůči botě či výměny za jiný rám na klasické rozteči 165mm (jeden ze standardizovaných rozměrů uchycení rámu k botě ), díky čemuž náročnější uživatelé si mohli brusle "vytunit" kvalitnějším nožem s vyšší tuhostí. Na druhou stranu svou pevností nebyl vhodný na vyložené agresivní a silové bruslení.

Přesto se staly brusle Swell hned zpočátku velmi oblíbené, byly pohodlné, byly inovativní a pokud Vám bota dobře sedla, prostě fungovaly.

Powerslide Swell 100 Brink Pink Powerslide Swell 100 Blue Powerslide Swell 110 Black/White

Rok 2017 - Nová generace ložisek a rámů

V roce 2017 přichází Powerslide u modelu Swell s novými rámy Trinity, které posouvají brusle dopředu. Trinity rám je patent německé značky Powerslide, spočívá v tříbodovém uchycení nože, který má díky tomuto konceptu hned několik výhod a jedná se o malou revoluci ve světě velkých koleček. Především se citelně snižuje těžiště, což má zásadní vliv na jízdní vlastnosti a vlastně se tak částečně eliminuje nevýhoda velkých kol, tedy vysoké těžiště. Výsledkem je citelně lepší stabilita i ovladatelnost. Vznikl  tak nový model označený jako Powerslide Swell Trinity. I zde se však na počátku vyskytly problémy. Některé kusy z první generace rámů měly nepřesně vybroušené otvory pro osičky v rámu. Výsledkem bylo, že při dotažení koleček do rámu brusle kolečka ztrácela točivost a jela citelně pomaleji.

Spolu s rámy přichází Powerslide i se zcela novými ložisky Wicked do většiny svých bruslí. Nová značka a nová řada ložisek v různých kvalitách a přesnostech. I zde jsme se mohli na začátku setkat s problémy, některé brusle neměly ložiska dostatečně namazána z výroby, takže ložiska už po pár jízdách potřebovala domazat. Stačilo málo, zakápnout každé ložisko kapkou oleje a bylo po problému. Opět ale nedotažený detail, který mnoha zákazníkům i prodejcům způsobil vrásky na čele.

 

Přesto se koncepčně jednalo o posun dopředu, bylo jasné, že i když mají brusle nedokonalosti, je to cesta správným směrem a brusle si dále budovaly svou cestu.

Powerslide Swell Trinity 125 Dark Lava Powerslide 2017 kolekce Powerslide Trinity 110 Voltage Blue

Rok 2018 - krok vpřed

Průlomový byl rok 2018, kdy se změnil tvar skořepiny, čímž se výrazně minimalizovaly problémy s kotníky a objevovaly se již jen velice zřídka. Boty již sedly většině zákazníkům na první dobrou a výrazně se tak zlepšilo pohodlí v poměru k pevnosti boty.

Navíc se podařilo odstranit problémy s rámy, které se rázem staly špičkou ve svém segmentu a nabízely výborný mix váhy, tuhosti a kvality zpracování v poměru k ceně. Koncept Trinity posouval jízdní vlastnosti bruslí před konkurenci, která neměla adekvátní odpověď. Velkého zlepšení doznala i ložiska, nyní již perfektně namazaná z výroby, jela výborně a nedalo se jim za danou cenu moc vytknout.

Kolečka byla kvalitní již od počátku výroby. I u základních modelů jela rychle a málo se opotřebovávala a vyšší řada modelů Swell měla dokonce kolečka Undercover, špičková kolečka vyvinuta ve spolupráci se světoznámou jedničkou na závodní kolečka Matter a byla vyrobené přímo v USA. Opravdu prémiová záležitost v poměru k ceně bruslí.

A pokračovalo se v koncepci skvělé boty. Flyknit prodyšný materiál na svršku, výborná pevnost hybridního skeletu, kvalitní polstrování z hustějších pěn pro citlivější ovládání s paměťovými pěnami, handmade výroba a kvalitní zpracování některých detailů.

Nyní už nic nestálo v cestě tomu, aby brusle Swell začaly ještě rychleji stoupat na vrchol. Právě v tomto roce, díky skvělému komfortu, brusle vyrostly a získaly si ohromnou oblibu. Neměly konkurenci a nabízely návykový mix rychlosti, obratnosti, stability, cool vzhledu a dobrého zpracování, což ocenili hlavně zkušenější bruslaři s lepší technikou, kteří tak dokázali docenit výborné jízdní vlastnosti.

Stačilo jediné, nepřestřelit cenu a i to se povedlo. Jistě brusle stále nebyly pro každého, ne každý touží po velkých kolečkách a vyhledává rychlou jízdu. Ne každý očekává od brusle výkon a citlivé ovládání. Konzervativní zákazník se zalekne futuristického designu a výrazných barev. A brusle jsou přeci jen zaměřené i na výkon, takže má určitou tuhost, která nemusí vyhovovat každému, bota si musí s tvarem nohy potykat. A cena bruslí, ačkoliv je v poměru ke kvalitě velice rozumná, stále nemůže cílit na běžného rekreačního zákazníka.

Powerslide Ultra White 110 Trinity Powerslide Swell Black City 125 Trinity Powerslide Multicolor Flare 100 Trinity

Nové modely 2019 - Opravdu změny k lepšímu? Renovace místo inovace.

Pro rok 2019 tedy již mají Swelly vyšlapanou cestičku a díky předchozí výborné generaci 2018 se skoro zdá, že už není moc co zlepšovat. Přesto Powerslide přišel s několika málo novinkami.

 • Přepracování horní přezky
 • Změna lemování spojující pružný textilní materiál s shell konstrukcí boty a nový materiál lemující očka na zavazování
 • Lehce přepracovaný vnitřní tvar v oblasti paty
 • Přidělání dalších dvou oček oček na fixaci pomoci tkaniček
 • Nové designy

Nazouvání a utažení tkaniček - žádná sláva

Jakoby jsme se lehce vrátili zpět. Brusle mají silně navoskované tkaničky, které sice zajistí perfektní pevné utažení nohy v brusli, ale díky provlečení tkaniček do oček z vrchu a novému pevnějšímu materiálu v oblasti oček na tkaničky brusle prakticky nejdou na první dobrou utáhnout. Tkaničky tedy musíte z oček vytahat, což jde díky silnému navoskování ztěžka a provlíknout je znovu do dírek zespodu. I tak se brusle utahují jako hokejové kanady, jde to ztuha, je lepší křížkovat a chce to trochu síly.

Výhodou však je, že Powerslide zakomponoval více oček na tkaničky, přidal další dvě v oblasti horní části nártu pro pevné utažení i pro bruslaře s nižším nártem a přidal očka až na vrch komínu boty. Především očka v oblasti kotníku jsou fajn a zajistí ještě lepší fixaci nohy v důležitém místě.

 Powerslide Swell Metallic Black 110 Trinity Powerslide Swell 2019 kolekce Powerslide Swell Firefly 125 Trinity

Přezka - kde udělali soudruzi z NDR chybu

Nová horní na ráčnu přišla v roce 2019 a je mírným zklamáním. Klasická zavírací přezka fungovala bez problémů. Přezka s páskem a ráčnou je sice pohodlnější a více cool. Problém však je, že Powerslide použil obyčejný pásek z měkkého plastu s jemnými zoubky. Přezka tak působí chatrnějším dojmem a bruslím by slušela kvalitnější a odolnější přezka. Funguje dobře, ale při nešetrném zacházení či silném utahování budete pásek zanedlouho měnit. Jistě, dá se snadno vyměnit a není drahá, ale přece.

Plusem je, že pásek je na šroubek a tak je výměna rychlá a snadná. Kosmetickou nedokonalostí je pak kapsa na plastové konstrukci (cuffu), která je připravena schovat předchozí generaci přezek, u kterých končil pásek na vnitřní straně. Očekávali bychom, že když Powerslide použije novou generaci přezek, nebude mít problém upravit i cuff. Zřejmě zbyly skelety na skladě a úpravy se dočkáme v budoucnu. Jedná se však jen o výstupek na skeletu uvnitř brusle. Praktický dopad není žádný a designový prakticky taky ne, jen zbytečný detail navíc. 

Spojeni boty a skeletu

V roce 2019 také přichází řada Powerslide Swell, také s novým lepením svrchní textilní části ke skeletu, zmizel vyztužovací pásek, který překrýval spoj a svršek je lepen přímo, naštěstí je však přechodová část vyrobena s TPU oděruodolného materiálu. Jsou tak vidět nedokonalosti v podobě lepidla a trochu to vypadá, jako kdyby v této části brusle někdo zapomněl dodělat a spoj nepůsobí nejodolnějším dojmem. Výrobce také oficiálně přichází z videonávodem na tepelné tvarování bruslí v troubě. Zde se ale ve spoji vyskytl problémy s rozlepováním. Opět nedotažená věc. Brusle mají tepelně tvarovatelné pěny, které se při vypečení tvarují na nohu, ale generaci 2019 jsme nakonec vypékat spíše nedoporučovali, nebo když, tak opatrně, při nižších teplotách a na vlastní riziko.

Powerslide Swell Aquamarine 100 Trinity Powerslide Swell Sherbet 100 Trinity Powerslide Swell Lite Black 100 Trinity  

Generace Powerslide Swell 2020

Po prvním svezení a prohlédnutí jsme nadšení. Spoj skeletu a svršku boty je zesílen a výrazně vylepšen. Změnil se tvar paty, který minimálně nám výrazně více vyhovuje a brusle se celkově posunuly ještě trochu dopředu a vylepšila se důležité detaily. Na detailní hodnocení je zatím brzy, z prvních dojmů se však zatím jedná o nejlepší generaci bruslí Swell, která tu kdy byla.


 Jízdní vlastnosti bruslí Swell- jedno velké WOW

První svezení - absolutní bomba

Když už se poperete s tkaničkami, brusle řádně utáhnete, postavíte se a projedete, tak to přijde.

První wow, tohle že jsou 110 mm kola? Brusle nabízí neskutečnou stabilitu, díky pevné skořepině a rámu Trinity vůbec nepoznáte, že stojíte na velkých a rychlých 110 mm kolečkách, cítíte se stejně stabilně jako na malých kolečkách. Brusle nabízí v poměru k velikosti koleček nevídanou a asi bezkonkurenční stabilitu.

Druhé wow, ovladatelnost. Brusle díky níže posazenému těžišti (Trinity rám), pevné skořepině, hustým kvalitním pěnám, které tvoří polstrování nabízí skvělé vedení a citlivé ovládání, opět v poměru k velkým kolečkům neuvěřitelně snadná ovladatelnost.

Třetí wow, rychlost. Brusle díky tvrdým kolečkům, pevné konstrukci a kvalitním ložiskům jedou skutečně rychle a hlavně, umožní vám efektivně přenést sílu do jízdy vpřed. Brusle skvěle podrží a citlivě reaguje i ve vysokých rychlostech. Skvěle zvládne i sprinty, bogny, prudké změny směru, kličky, smyky, prostě vše je dovoleno. A pokud máte sílu a techniku, můžete na bruslích "létat".

To je přesně ten moment typický pro Powerslide. Zpracování detailů občas zamrzí a člověk nepochopí, proč je problém u takových bruslí doladit např. zavázání a přezku. Jakmile se však svezete, jsou vám takové prkotiny úplně ukradené, brusle totiž jezdí jak z praku a nabízí návykovou rychlost a zábavu, kterou u konkurence nenajdete. Na druhou stranu nutno říci, že se jedná přeci jen o pevěnjší boty a nemusí sednout každému, bota moc neodpustí a je prot důležité brusle dobře vyzkoušet a držet si palce, aby sedly, zdaleka ne každý má to štestí, že si Swelly s tvarem nohy potykají.

Technické parametry

Sečteno a podtrženo brusle Powerslide Swell jsou nejinovativnější brusle poslední doby, které cílí na kondiční trénink a fitness bruslení. 

Jejich jízdní vlastnosti však ocení i rekreační bruslaři, kteří touží po větších kolečkách i agresivnější a dravější jezdci, kteří docení výborné jízdní vlastnosti.

Brusle kombinují moderní inline technologie, které konkurence může závidět a berou si techniku ze světa závodního a sportovního bruslení a vzhled a funkčnost ze světa klasických rekreačních inline bruslí, díky čemuž fungují jako celek a ocení je rekreační i náročnější bruslaři, kteří při dobré technice bruslení dokáží vytěžit maximum z jejich dobrých jízdních vlastností.

Brusle nemají přímého konkurenta a vytváří tak vlastní třídu ve světě inline bruslí.

Díky velkým kolečkům, krátkému rámu, Trinity uchycení, pohodlné, ale zároveň pevné botě a kvalitním kolečkům a ložiskům umožňují rychlou, nabídnou výborné tlumení nerovností, velmi dobrý komfort a skvělý přenos síly do jízdy. Zároveň jsou ale perfektně stabilní a ovladatelné, tento mix vlastností a jedinečný koncept zajišťuje bruslím Swell jedinečnost a obrovskou oblibu.

Materiály uvnitř boty navíc vychází ze závodních bruslí. Umělá kůže zajistí možnost bruslit i na boso a bez stélek a materiály jsou zároveň velmi odolné.

  

Brusle zároveň nabízí možnost individuálního přizpůsobení. Dají se používat s přiloženými stélkami i bez stélek. Můžete vycentrovat rám vůči botě a najít tak ideální polohu dle stylu jízdy či vašich potřeb. Nabízí možnost klínkování rámu vůči botě a tím o kosení boty vůči rámu ven nebo dovnitř. A velkou výhodou může být také možnost výměny rámu, kdy na standardizované uchycení Powerslide Trinity můžete na botu nasadit různé podvozky a měnit tak velikost koleček a jízdní vlastnosti bruslí dle osobních preferencí jen pomoci výměny rámu. Navíc Powerslide nabízí i terénní podvozek s nafukovacími kolečky či podvozek na led, takže stačí jedna bota, která nabízí mnoho možností vyžití.

VÝHODY

+inovativní design a technologie

+hybridní konstrukce

+výborná stabilita

+výborná ovladatelnost

+rychlost

+přenos energie do jízdy

+možnost výměny rámu (3x125 mm, 3x 110 mm, 2x150 off-road nafukovací kola, nůž na lední bruslení atd.)

+možnost individuálního nastavení - centrování nožů vůči botě, klínkování nožů vůči botě, možnost použít s předtvarovanými stélkami i bez apod.

+Speed Foam - hustější pěna polstrování zajišťuje citlivější ovládání, lepší stabilitu a přenos energie do jízdy

+kvalita koleček

 

NEVÝHODY

-občas nedotažené zpracovaní drobných jednotlivých komponentů

-tvar boty nesedne každému

-vyšší riziko otlaků

-zavazování vyžaduje více úsilí

-vyšší cena

Powerslide Swell 110 Atomic Tangerine Powerslide Banner Powerslide Swell Black City 125 Trinity

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo