< Zpět k výpisu

Inline Festival 2019 - report z akce

Přinášíme vám krátké ohlédnutí za třetím ročníkem Inline Festivalu, který se konal v sobotu 27.4.2019 v Praze.

Akce odstartovala již v 9 hodin ráno spolu s otevřením OC Harfa v pražských Vysočanech, kde se akce již tradičně konala. Pro návštěvníky byly připraveny desítky modelů k otestovaní na připraveném okruhu a pestrý doprovodný program včetně představení novinek ze světa bruslí a koloběžek pro sezónu 2019.

 Brusle K2 Inline Centrum stánek

K2

Největší počet bruslí k otestování přivezla oblíbená americká značka K2, která představila horkou novinku a inovaci S-Frame. Jedná se o nové zavěšení kol pouze na jednostranný rám, díky čemuž vynikne design koleček a brusle tak mají zajímavý originální vzhled. Především pak, díky zavěšení S-Frame, jsou nové modely K2 výrazně lehčí. Inline brusle K2 jste mohli vyzkoušet v širokém spektru modelů Největší zájem byl o dámské kolečkové brusle K2 Alexis 84 Boa a dámské brusle K2 Vo2-S 90. Velmi žádaný byl také nový model dámských bruslí K2 Vo2-S 100 X Pro W, který se také nakonec umístil na prvním místě v kategorii dámské fitness brusle roku 2019. Z pánské kolekce byly velmi žádané brusle K2 s většími kolečky. Obecně velmi oblíbené jsou brusle K2 s kolečky 90 mm, které byly zastoupeny novým modelem K2 Vo2-S 90 Pro. Pro náročné byly připraven i nejvyšší model, inline brusle K2 MOD 125 s velkými kolečky a karbonovým skeletem. Zjevně největší nadšení si získaly nové brusle K2 Vo2-S 100 Boa. Kombinace pohodlné boty K2 Vo2-S, nového rámu S-frame, zavazování Boa a hlavně koleček o průměru 100 mm, které značka K2 v nabídce delší dobu neměla. Inline brusle K2 Vo2-S 100 Boa získaly ocenění v kategorii pánské fitness brusle roku 2019.

Brusle K2 na Inline Festivalu 2019 Brusle K2 Praha Inline Festival 2019 inline brusle K2 Praha Inline Fetsival 2019

Powerslide

Dalším tradičním zástupcem byl německý výrobce bruslí Powerslide. Zájem byl o nordic brusle s nafukovacími kolečky a samozřejmě o tříkolečkové inline brusle. Právě značka Powerslide stála na začátku boomu tříkolečkových bruslí. K otestovaní byly mimo jiné brusle Powerslide Phuzion Argon 110 Women, které získaly ocenění dámské fitness brusle roku 2019 - kategorie poměr cena/výkon. Zároveň byla představena nová kolekce bruslí Powerslide se 3 kolečky a rámy Trinity, které se již staly u nových modelů bruslí Powerslide pravidlem. Zájem byl také o velmi oblíbený model bruslí Powerslide Imperial Megacruiser 125 Jade, které letos dostaly nový fosforeskující design, díky kterému skelet brusle svítí ve tmě. Inline brusle Powerslide Imperial Megacruiser 125 Jade získaly ocenění brusle roku 2019 v kategorii freeskate brusle. K vyzkoušení byly také dětské kolečkové brusle Phuzion Universe, trekové brusle Chaya Melrose či nové Swell Lite

Brusle Powerslide Praha Inline Centrum Inline Festival Brusle Powerslide Praha IF

Tempish

Česká značka dokazuje, že v módní tříkolečkové vlně nestojí pozadu a připravila k otestování zbrusu nové modely Tempish Zeron a Tempish Vintage Retro se 3 kolečky o průměru 110 mm. Brusle Tempish Vintage Retro jsou navíc nové osazeny rychlozavazovacím systémem MOZ, který přináší snadné utažení pomocí kolečka a ocelového lanka, které nahrazuje tkaničky. Na své si přišly i děti. K otestování byly připraveny dětské kolečkové brusle Tempish Vintage Retro Jr. s nastavitelnou velikostí, které získaly ocenění Brusle roku 2019 v kategorii dětské brusle - poměr cena/výkon. Kolečkové brusle Tempish Zeron na Inline Festivalu získali ocenění pánské fitness brusle roku 2019 v kategorii pánské brusle fitness - poměr cena/výkon.

Tempish brusle Praha Inline Festival Brusle Tempish Inline Centrum Praha

Roces

Velký zájem byl také o testování bruslí Roces. V nabídce byly k zapůjčení jak oblíbené freeskate brusle Roces X35, tak i širší spektrum tradičních fitness kolečkových bruslí a dětských inline bruslí Roces s nastavitelnou velikostí. Zároveň Roces představil chrániče, přilby a nový designový prvek nazvaný TIF. Rám bruslí je designově vyveden tak, že barevně jsou na rámu zobrazeny designy koleček a vzhledově jsou tak brusle zase o něco zajímavější.

Brusle Roces Praha Inline Centrum Inline Festival 2019 Inline brusle Roces v Praze na Inline Centrum Inline festivalu 2019

Fila

Průřez modelovu řadou představila také italská Fila, která vyniká poměrem pohodlí/kvalita/cena. K vidění byly modely s většími i menšími kolečky. Zároveň byl velký zájem o kolečkové brusle Fila na našem stánku, kde mohl každý návštěvník využít slevu 20%.

Brusle Fila Inline Centrum Praha Fila brusle Praha Inline Centrum Inline Fetsival 2019

Bont

Svět závodních bruslí představila legendární australská značka Bont. Mohli jste si tak prohlédnou profesionální závodní brusle, rámy a kolečka. Firma Bont má ve světě speedskatingu mnoho prvenství. Jako první začala pracovat u závodních bot se sklolaminátem, kevlarem, karbonem a jako první představila světu možnost tepelného tvarování karbonových bot.

Brusle Bont Inline Centrum Inline Festival 2019 Brusle Bont Inline Centrum

Scootshop

Na stánku Scootshopu byly k vidění koloběžky značek Bestial Wolf a Chilli Pro Scooter a terénní koloběžky Morxes. Poradit jste se mohli s opravdovými specialisty.

Inline festival 2019 koloběžky Inline Fetsival 2019 koloběžky

Elektrické koloběžky

Letos poprvé se představily na Inline Festivalu elektrické koloběžky značky City Boss, které jste si mohli zdarma vypůjčit a vyzkoušet si tak jejich jízdní vlastnosti.

Elektrické koloběžky Inline Centrum Praha Inline Festival 2019 

CAFB

Své stanoviště měla na Inline Festivalu již tradičně česká asociace freestyleového bruslení. Zkušení freestyle bruslaři předvedli exhibici ve freestyle slalomu a poradili méně zkušeným, jak vylepšit své freestyle dovednosti. 

CFAB freestyle brusle a  bruslení Inline Centrum festival Praha Freestyle brusle Inline Centrum

Inlineškola.cz

Trenéři zdarma byli k dispozici ve stánku Inlineskola.cz, našeho tradičního partnera. Ve stánku jste tak mohli opět načerpat veškeré informace ohledně kurzů bruslení a příměstských inline táborů

Kurzy bruslení Praha Inline Centrum Inlineškola bruslení Praha

Mizu a Nalgene

Součástí festivalu byla také výstava lahviček, termosek a bidonů od značek Nalgene a Mizu. Lahve, termosky a bidony bylo možné zakoupit se speciální festivalovou slevou.

Bidony Mizu a Nalgen Lahve Mizu Nalgen

Doprovodný program

Největší zájem z řad diváků byl o parádní triky v U-rampě, kde se představili špičkoví freestyle sportovci:

Petr Manďák - kaskadér a několikanásobný vícemistr ČR (inline brusle) 

Marek Čejchan - mistr ČR a několikanásobný vícemistr ČR (skateboard)

Miky Čapek - freestyle scooter, který pravidelně sbírá 2. a 3. místa na závodech po celé Evropě

Martin Mašek - 6. místo na amatérském MS na BMX 

a další....

Skateboarding

Parádní triky na skateboardu jste mohli obdivovat díky Martinu Čejchanovi.

Skateboarding na  Inline Festivalu 2019 Skate Praha Inline Festival 2019

Aggressive inline

Na Inline Festivalu 2019 měli v U-rampě početní převahu samozřejmě bruslaři :) KrejčaPetr Maňďák.

Praha Inline Festival 2019 Aggressiv bruslaři Praha Inline Festival 2019 skatepark brusle Inline Centrum brusle do rampy

Bike

Na své si přišli i bikeři, kteří mohli obdivovat polety a triky Martina Maška.

Praha Inline Festival 2019 bikeři Praha Inline Festival 2019 Bike

Freestyle scootering

Tradičně silný bývá na Inline Festivalu Freestyle Scootering. Letos jste mohli vidět např. triky Mikyho čapka

Praha Inline Centrum freestyle koloběžky Praha Inline Festival 2019

Street zone

Na street překážkách oprášil své dovednosti mimo jiné i domácí Jan Chalupský.

Rail Inline Centrum Praha Inline Festival 2019 Rail contest

Dovednostní soutěže o ceny

Během festivalu se děti mohli zúčastnit také mnoha dovednostních soutěží pro zábavu a zdokonalení svých bruslařských dovedností. Ti nejlepší pak byli ocenění hodnotnými inline cenami, které do soutěže věnovali značky Roces, Nalgene, Powerslide, K2, Hyper, Tempish, kterým tímto velmi děkujeme.

Inline brusle soutěž Inline brusle soutěž Praha výherci

Inline Centrum stánek

Na našem centrálním stánku jste pak měli možnost zakoupit brusle a inline vybavení se speciální festivalovou slevou.

Prodejna kolečkových bruslí Praha Inline Centrum Kde koupit inline brusle v Praze ? Inline Centrum

Testování a výherci v soutěži

Hlavním motivem akce bylo dát návštěvníkům možnost vyzkoušet a otestovat kolečkové brusle předních světových značek zdarma a zároveň je ohodnotit. Na základě výsledků hodnocení pak vyhlašujeme každoročně vítězné Brusle roku 2019. Jak výsledky dopadly se dozvíte v našem článku - Nejlepší brusle roku 2019 - vítězové testu

Z návštěvníků, kteří hodnotili testované modely, jsme také vylosovali tři výherce. Každý z nich vyhrál zboží v hodnotě 3 000 Kč dle vlastního výběru na prodejnách Inline Centra.

Výherci:

  • 1. Karolína Bartoňová
  • 2. Jana Červeňáková
  • 3. Miroslav Mikeš 

Nejlepší brusle roku 2019 test Testování bruslí Inline Festival 2019

Inline Festival 2019 v Praze Fila brusle IF 2019 Trekové brusle na Inline Festivalu 2019

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo