< Zpět k výpisu

Test bruslí K2 - recenze K2 V02 100 X Pro

Recenze K2 V02 100 X ProK2 brusle

Dnes jsme se rozhodli podívat na oblíbený sportovněji laděný fitness model od K2 s kombinovanou velikostí koleček, která je od zákazníku na naší prodejně často dotazována. Jedná se o nejvyšší model z kategorie fitness, přesněji řečeno u K2 spadá tento model již do tréninkové kategorie, obecně vzato je to však čistokrevná fitneska na rychlém podvozku.

Brusle Kolečkové brusle K2 100x Pro kombinují dvě 90 mm veliká kolečka vpředu a dvě větší 100 mm veliká kolečka vzadu. Důvod je jasný - sportovní postavení nohy, u kterého je pata výše než špička, zajistí lepší předozadní stabilitu a akceleraci. Zároveň nám  menší kolečka vpředu zajištují lepší stabilitu díky nižíšmu postavení těžiště. A skutečně ! Brusle se pří testování ukázala, co se stability týče, k nerozeznání od tradičního 90 mm modelu, díky většímu kolům však byla přece jen o něco rychlejší. Výborný mix rychlosti, komfortu, odvětrání a stability vhodný především pro rychlé a pohodlné fitnessové bruslení - to jsou K2 VO2 100 X Pro.

Vyšší model K2: K2 Radical

Nižší model K2: K2 VO2 90 Boa

 

Bota

Tradiční komfort originálních modelů K2, kterým je tato značka pověstná najdeme i u tohoto modelu. Kdo by čekal u modelu se 100 mm koly tvrdší botu u tohoto modelu nepochodí, K2 je pověstná svým pohodlím díky technologii softboots a přesně takový je i tento model, měkký a neskutečně pohodlný, prostě klasická fitnes bota se vším všudy. Oproti nižším modelům z řady F.I.T., pod kterou letos K2 sjednotila brusle s kolečky do velikosti 84 mm, je ale přece jen o něco méně K2 vO2 100 X Propolstrováná, že by to ovšem mělo mít vliv na komfort  je spíše teorie, težko budete na trhu hledat měkčí a pohodlnější botu.

 

Konstrukce

Jednoduchá konstrukce je znát i na relativně nízké váze brusle, která se projeví již při prvním nazutí a oceníte jí především při sprintech a vyjížďkách na delší vzdálenosti. Jak už bylo zmíněno, bota je klasicky fitnesově měkká, nečekejte tedy žadnou tuhou sportovní mašinu, pokud preferujete vyloženě sprotovní nebo závodní styl bruslení, zřejmě sáhnete po tužší brusli. Tento model míří přece jen i se svými 90/100 mm kolečky na běžné fitness bruslaře upředostňující pohodlí před precizním sportovním odrazem. 

Špickově je zpracováno odvětrání brusle. Díky technologi Vortotech brusle skutečně citelně větrá, i v tomto ohledu bude těžko hledat ve své kategorii konkurenta. Skořepina Vortech je protkána vzduchovými kanálky a stélka v brusli je děrovaná, při bruslení tak skutečně cítíte cirkulaci vzduchu, jednoznačná výhoda modelů s označením VO2!

Zavázovaní

Zavazování je zajištěno tradiční rychlotakničkou speed lace. Drobnou nevýhodou je, že tkanička při utažení pomocí táhla nestahuje dostateně špičku, je tak potřeba předně křízkem dotáhnout špičku a až poté má utažení pomocí táhla perfektní učinnost. To však platí pro všechny podobné rychloutahovací systémy a i tak je utažení snažší a rychlejší než u klasického zavazování. Tkanička drží během jízdy dobře utažená a nepovoluje se. Následné povolení tkaniček je zajišteno jednoduchým jistícím tlačítkem a je velmi rychlé. Obecně můžete do bruslí nasadit i klasické tenké tkaničky, speed lace se tak zdá být jako drobnou výhodou, která však samozřejmě nemá na pevnost utažení vliv, spíše ušetříte pár vteřin při zavazování a rozvazování.

Flexe

Příjemná je i měkčí předozadní flexe, která je dána jak měkkou flexíK2 technologie Vortech cuffu (kosntrukce od kotníkového kloubu nahoru) u skořepiny Vortech používané u modelů s označením VO2, tak i všitými vyměkčeními přímo v botě, zajištující přirozenější ohyb směrem dopředu. Sympatický a důležitý detail, kterého si zákazník běžně nevšimne, ale podtrhuje kvalitu jednotlivých modelů.

Rám

Modely VO2, pod které tento model spadá, mají oproti nižším modelu z kolekce K2 rám s příměsí  titanu, který zvyšuje tuhost, což poznáte hlavně při vyšších rychlost a silném odrazu. Rám je nýtovaný a jde ruku v ruce s fitnes zaměřením celé brusle, na rychlé fitness bruslení je bohatě dostačující, vyloženě sportovní bruslař vžadující maximalní výkon zvolí spíše brusle s tužším šroubovaným rámem. Zapracování rámu do boty umožnuje maximálně snížit těžiště na danou maximalní velikost koleček. Zde K2 těží ze svých dlouholetých zkušeností s výrobou bruslí a podobné detaily, které jsou nenápadné, ale podtrhují preciznost zpracovní má v malíku. Rám je konstruován na maximální velikost koleček 90/100 mm. Nasadit všechna 4 kolečka stejně velká nelze!

Kolečka

K2 dává tradične i do svých sportovnějí zaměřených modelů z řad VO2 kolečka o tvrdosti 83 A. Tady panuje mezi uživately trochu rozpor, na můj osobní vkus jsou kolečka na takto rychlou brusli příliš měkká a při silném odrazu a brždění -téčkem- kolečka skutečně relativně rychle ubývají. Na druhou stranu jsou velmi komfortní na hrubším povrchu a maji perfektní přilnavost, což zase oceňuje druhá skupinka uživatelů. Opět je zde vše podřízeno více komfortu než závodnění a honění top speedů. Nasazením tvrdých a drahých koleček můžete ještě dosti  posunout rychlost na vyšší úroveň. 

O kombinaci 90 mm koleček vpředu a 100 mm koleček vzadu se zmiňuji již v úvodu. Dlužno říci, že brusle jsou skutečně velmi rychlé, jak se na nejvšší fitness model sluší a patří. Zároveň se však dají díky perfektní stabilitě doporučit i středně pokročilým bruslařům, kteří brusli snadněji zvládnou oproti modelům se 100 mm koly, kde už je horší stabilita a obratnost o poznání znatelnější. Oproti 90 mm modelů v kategorii fitness je však rychlejší.

Výhoda lepší předozadní stabilit a akcelerace již byla také zmíněna. Je férové říci, že drobnou nevýhodou může být naopak větší zatížení předních koleček, čímž se o něco rychleji sjíždí. To ale vycházi z logiky výhod daného setupu.

Co se týče prohazovaní, prohazují se první dvě kolečka mezi sebou a zadní kolečka mezi sebou tedy 1 za 2 a 3 za 4. 

K2 brusle recenzeTest bruslí K2 

Ložiska

Pár excellence přátelé, Twincam je prostě Twincam a tady K2 drtí konkurenci. Do modelů VO2 jsou nasazována ložiska Twincam ILQ 9 classic plus. Hodně rychlá, tichá a plně servisovatelná ložiska, které najdete i u mnoha tréninkových závodních bruslích. Zde se konkurenční Rollerblade SG9, Powerslide ABC 9 nebo Fila ABEC 7 nechytají. Označení classic + označčuje odkrytou vnitřni stranu ložisek. Díky odkrytování se ložiska snadno domazávají, zároveň maji oproti nižším ILQ 7 nylonovou klec a jsou o něco rychlejší. Pokud se budete o ložiska dobře starat a v případě potřeby je vyčistíte a promažete, vydrží opravdu velmi dlouho prefektní rychlost. Koneckonců doporučená cena za sadu přesahující 1000 kč hovoří za sebe .

 ložiska K2 ILQ 9Brusle K2

Konkurenční modely

 Modelu K2 V02 100 X Pro konkurují např. modely:

 

Powerslide Lambda a tříkolečkové Powerslide Zeta 2016 nebo Powerslide Vi Fothon

Rollerblade Macroblade 90 a Macroblade 100

nebo třeba Termpish V500

 

Powerslide Lambda Powerslide Zeta Tempish V500 Powerslide Vi Fothon

Shrnutí

Model K2 Vo2 100 X pro je špičková fitness brusle, která ve fitness kategorii patří k tomu nejlepšímu, co můžete koupit. Oproti konkurenci dominuje v komfortu, poměru rychlosti a stability, v kvalitě ložisek a výborná je i váha a odvětrání brusle. Brusle je určená pro nadšené fitnesáky a milovníky rychlé jízdy. Bude vhovovat také jezdcům preferující dlouhé tratě. Není vhodná pro úplné začátečníky a pro bruslaře,kteří hledají sportovně laděné pevné mašiny. Takový bruslař sáhne spíše po tužších modelech např. od  Powerslidu (např. model  R4 nebo Megacruiser) který ve světě závodních, sportovních a semi-race bruslí dominuje. Na druhou stranu komfortem se K2 nikdo nevyrovná. Model K2 VO2 100 X Pro tedy rozhodně doporučujeme ! Za nás se jedná určitě o jeden z nejlepších fitness modelů, který je na trhu k dostání !

 

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
28.04.2017, robert:
Lze zakoupit samostatně rám od těchto bruslí?
29.04.2017, iclukas:
Dobrý den,

jedná se o rekreační fitness brusle s nýtovaným rámem. Rám se v takovém případě vyměnit nedá.

Strnad Lukáš
IC
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo