< Zpět k výpisu

Technologie přileb Giro a Bell

Přední světoví výrobci ochranných pomůcek pro sportovní nadšence Bell a Giro existují na trhu už několik dekád. Svou nabídku zaměřují především na vybavení pro cyklistiku, zimní sporty, sk8 a inline brusle.

Bell

Zakladatel této americké společnosti Bell Roy Richter, začal budovat tuto světově známou značku již v 50. letech minulého století a to především pro automobilové závody. Na trhu dokázal nabídnout to, co nikdo jiný, proto jeho výrobky začaly rychle získávat svou proslulost. Výrobky Bell jsou dokonalou syntézou, krásného a pohodlného designu s funkčností.

 

Rozhovory se zaměstnanci společnosti Bell můžete shlédnou ve videu níže


Giro

Společnost Giro byla založena před více než 30 lety Jimem Gentesem posedlým designem a touhou uspokojit i ty nejnáročnější požadavky uživatele. Potřebu dokonalosti se zaměřením na detail si společnost uchovala dodnes. Například milimetrové rozdíly v průduchu přilby nebo správná volba materiálu a střihu při výrobě triček, to vše jsou podstatné detaily, pro které se tato značka stala legendou ve svém oboru.

 

Výrobní postupy společnosti Giro ke shlednutí níže


Technologie Bell a Giro

Produkty těchto předních výrobců jsou známé především technologiemi, které jsou zárukou kvality a maximálního pohodlí. Obě značky využívají moderní technologie MIPS.

 • MIPS je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem, například když zachytíte hlavou o větev, se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS® vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím

 

Jak funguje technologie MIPS můžete shlédnout ve videu


Technologie Giro

 • Upínací mechanismus
  • RON LOC AIR: Přelomový systém upínání, který zlepšuje jak usazení, tak i odvětrání přilby. Upínací systém vytváří malý prostor mezi hlavou a přilbou samotnou, kde proudí chladivý vzduch. Možnosti nastavení jsou stejné jako u systému Roc Loc
  • ROC LOC 5: Moderní, super lehký upínací systém značky Giro™, který umožňuje vertikální i horizontální nastavení vaší přilby. To vše zvládnete za pomocí jedné ruky pomocí kolečka. Roc Loc® 5 je nepřekonatelný v komfortu a stabilitě.
  • ROC LOC SPORT: Upínací systém Roc Loc Sport nabízí snadnou úpravu velikosti přilby v rozsahu 7 cm pomocí příjemného kolečka, které dává zvukovou odezvu při utahování. Kompatibilita s dlouhými vlasy do copu je samozřejmostí.
  • ROC LOC JUNIOR: Upínací systém vyvinutý speciálně pro dětské přilby, jehož tvar přesně kopíruje linie dětské hlavy. Velké pogumované kolečko se snadno a rychle ovládá jednou rukou, což ocení děti i rodiče.
 • Konstrukce
  • Spherical (Powered by MIPS): Unikátní technologie, kterou jsme vyvinuli ve spolupráci se značkami Bell a MIPS. EPS skořepina se skládá ze dvou částí (polokoulí), které po sobě kloužou podobně jako kloub. Vnější skořepina může v případě nárazu rotovat okolo vnitřní skořepiny, čímž dojde k redukci sil, které by jinak působily přímo na hlavu a na mozek.
  • IN-MOLD: Označení technologického postupu, při kterém se do skořepiny a výztuh uzavřených ve formě tlakově vstřikuje pěnový EPS polystyren. Jejich spojení vyztuží oblast ventilačních otvorů a žeber. Výsledkem je kompaktní, jednolitá, lehká, bezpečná a velmi odolná přilba.
  • ROLL CAGE: Vnitřní vyztužovací nylonová „armatura“ vyrobená z materiálu DuPont® Nylon® uvnitř EPS tvrzeného polystyrenu. Vypadá jako síť procházející každým žebrem. Výrazně zpevňuje přilbu a při nejdestruktivnějších nárazech ji udrží v celku.
 • Odvětrávání
  • Wind tunnel: Speciálně navržené větrací tunely na vnitřní straně přilby, které přivádějí chladný vzduch přední částí, vedou ho přes hlavu a odvádějí teplý vzduch ven zadními otvory.
 • Ostatní
  • Super fit: Systém je sestaven až ze čtyř velikostí přileb navržených tak, aby pokryly celou řadu nejrůznějších velikostí hlav všech uživatelů. Díky tomuto systému jsou přilby vyšších kategorií ideálně připravené pro každého jezdce.

Technologie Bell

 • Spherical powered by MIPS: Nejnovější verze technologie pro eliminaci rotačních sil, kterou jsme vyvinuli ve spolupráci s MIPS. Skořepina přilby je tvořena ze dvou částí, které po sobě kloužou jako kloub. Ta vnitřní, blíže hlavě, je měkčí, připravená na menší nárazy. Vnější je tvrdší, připravená na velké nárazy. Obě části jsou spojeny elastomery, které – stejně jako u tradičního typu MIPS – umožňují jednotlivým vrstvám vzájemný pohyb v řádu několika milimetrů. V případě nárazu dojde k zbrzdění rotačních sil působících na hlavu.
 • Upínací systémy
  • Float Fit race: Upínací systém Float Fit Race nabízí možnost nastavení dokonce ve třech směrech: klasické stažení kolečkem, vertikální posun systému v rozsahu 22 mm a také pravolevý posun podpůrných týlních lopatek. Float Fit Race zároveň slouží jako MIPS vrstva.
  • Float Fit: Minimalistický upínací systém, který se snadno ovládá pomocí kolečka. Disponuje také možností výškového nastavení. Float Fit zároveň slouží jako MIPS vrstva.
  • proGreSSive layerinG: Skořepina přilby se skládá ze dvou vrstev o různé hustotě pěny – vnitřní měkčí (pro absorpci menších nárazů) a vnější tvrdší (pro absorpci větších nárazů).
  • Vnitřní kompozitová: kostra zpevňující přilbu (podobně jako armatura zpevňuje beton). Používá se kvůli maximálnímu odvětrání a minimalizaci materiálu
 • Odvětrávání
  • oveBroW ventilation: Systém, který díky otvorům umístěným nad čelem, aktivně nasává chladný vzduch a směruje ho kolem hlavy.
  • X-Static a Xt-2 výstelky: Rychleschnoucí výstelky s obsahem stříbrného vlákna, které zabraňuje množení bakterií a plísní.

 

Inline Centrum Praha helmy na kolo a brusle pro děti a dospělé 

 

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo