< Zpět k výpisu

Seriál o značkách - díl II. - Powerslide

Svět bruslí na kolečkách je a vždycky byl svět svobody. Proto není náhoda, že se v něm často prosazují fandové, kteří začínali od nuly. Jedním z nich je i Matthias Knoll, zakladatel věhlasné německé značky Powerslide, která vznikla v roce 1994.

Matthias Knoll začal podnikat už jako osmnáctiletý student roce 1988. Tehdy mu totiž zemřel otec a matka neměla dost peněz na to, aby utáhla provoz celé domácnosti, včetně synových sportovních koníčků. Na závodech, kterých se účastnil, proto prodával brusle značek Hyper Wheels, YD, Bont, Roller House, Boen nebo Belotti.

Trefil se do správné doby - inline bruslení zažívalo prudký boom, padla železná opona a otevřel se trh ve východním Německu. Za šest let už prodával brusle po celé Evropě s obratem 300 tisíc eur ročně a založil distribuční společnost Powerslide. Soustředil se na americké značky a agresivní bruslení, v začátcích ho také podporoval majitel americké Hyper Wheels.

Pak ovšem přišly slabé roky 1997 a 98, kdy spousta značek zkrachovala nebo raději přestala vyrábět. Matthias a jeho tým proto začali vyvíjet brusle vlastní. Znáte značku USD – Universal Skate Design? Určitě ano. Společnost Powerslide ji vytvořila právě v roce 1997. Přišla tehdy s převratnou novinkou – její brusle s vyměnitelnými komponentami se stala základem dnešních bruslí sestavitelných zákazníkům na míru.

Dnes je Powerslide jedním z největších výrobců kolečkových bruslí na světě. Patří k absolutní špičce v oblasti speedskatingu, aggressive bruslení, freeskate bruslení i freestyle slalomu a udává trendy v oblasti vývoje in-line bruslí.

   

USD Franky Morales Carbon

Powerlide Phusion Bionic

Z různých řad, které společnost Powerslide uvedla na trh, jmenujme alespoň řadu Powerslide Nordic (brusle do terénu s nafukovacími kolečky, 2007), první model společnosti Powerslide pro fitness bruslení Phuzion (2008), nebo řadu Powerslide Hardcore Evo, která vždy udávala standard nejvyšší kvality v oblasti freestyle bruslí.

Bohatý byl rok 2012, kdy na svět přišly řady brusle Powerslide z řady Vi (brusle tepelně tvarovatelné horkým vzduchme se specifickým zavazováním skořepiny na ocelové lanko), Doop (brusle, které lze nazout na klasickoiu tenisku) a řada chráničů a rukavic pro extrémní sport Ennui. Po stránce vybavení se legendou staly především závodní brusle ze sekce Powerslide Race, na kterých jezdí řada předních světových závodníků, bruslaři teamu Powerslide jsou držiteli mnoha světových rekordů a titulů v rychlobruslení. V oblasti speedskatingu patří Powerslide k legendárním značkám a vlastní v současnoti asi nejširší portfólio produktů pro amatérské i profesionální závodníky. Značka USD je špičkou v oblasti aggressive bruslení a pojmem v tomto odvětví.

 

Neměli bychom zapomenout ani na jedničku v oblasti závodních koleček - značku Matter, pod kterou společnost Powerslide nabízí podle našeho názoru patrně nejlepší kolečka k bruslím na světě. Kolečka vyrobená v USA drží mnoho rychlostních rekordů a na závodních okruzích patří k nejpopulárnějším.

 

   

Powerslide Nordic

 

Powerslide Swell Trinity 125 

Dnes má společnost Powerslide armádu obchodních zástupců po celém světě.  Dost pečlivě dbá na kvalitní materiály, v továrně Powerslide pracují raději hned tři firemní kontroloři kvality. Výrobky Powerslide najdeme u špičkových sportovců i u rekračních bruslařů na cyklostezkách po celém světě. Powerslide zkrátka nepřestal být značkou německé pečlivosti ani v nových časech.

   
Powerslide Doop

Powerslide Hardcore Evo

 

Powerslide Race Icon


 

 

 

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo