< Zpět k výpisu

Představení kategorie K2 Lifestyle 2019 - Inline brusle K2 Trio, Uptown a Sodo

Po nejrozšířenějších inline bruslích určených na cyklostezky se nyní podíváme na kategorii bruslí K2 Lifestyle. Jedná se o brusle určené nejen na freesytel bruslení, ale i do města či na stezku. Vynikají ovladatelností a stabiltou. S bruslemi se tedy velmi dobře manévruje, rychle mění směr a nabízí lepší boční oporu, ideální pro hokejový či dravější a agresivnější styl bruslení či pro bruslaře vyšší váhové kategorie. Lepší ovladatelnost a stabilita je dána pěvnějším skeletem, který lépe podrží kotník do stran a brusle tak nabídnou rychlejší odezvu. Dále také odolnějším rámem, který je šroubované do boty, což zvyšuje tuhost a nabízí možnost výměny. Obratnost zvyšuje i krátka délka rámu (vyjímkou jsou K2 Sodo, kde je obratnost docíleno tzv. rockerem). Na druhou stranu kolečkové brusle K2 z řady lifestyle bývají trochu těžší a jsou zpravdla o něco méně odvětrané než brusle z řad Fitness a X-training. V těchto bruslích se zpravidla najdou hokejisté a vyznavacči hravého bruslení.

  • K2 Trio 100 
  • K2 Trio 110 a 110 Women
  • K2 Uptown
  • k2 Sodo 

Inline brusle K2 Trio 100, K2 Trio 110 a K2 Trio 100 W

Brusle K2 Trio 100  v modré barvě přecházejí beze změny ze sezóny 2018, kdy byly novinkou. Využívají moderní tříkolečkový rám, který výrazně zvyšuje ovladatelnost a snižují hmotnost bruslí při zachování větších kol o průměru 100mm. Jsou vhodné na rychlou jízdu městem či fitness bruslaře, kteří chtějí jezdit rychle na stezce, ale zároveň vyžadují maximální obratnost. Kolečkové brusle K2 Trio 110 W jsou pak shodné, jen upraveny do dámských barev. Bota díky pevnému skeletu a vysoké konstrukci s pevným ráme zvládne i agresivnější jízdu, triky a dá se doporučit i těžším bruslařům. Maximální velikost koleček je 100mm.

 

Kolečkové brusle K2 Trio 110 jsou pak novinkou pro sezónu 2019. Přínášejí oblíbená kolečka o průměru 110 mm, které patří u tříkolečkových bruslí k nejoblíbenějším pro svoji vyšší rychlost, což je podtrženo i skvělými ložisky K2 ILQ 9 classic. 

Všechny brusle Trio jsou UFS kompatibilní (uchycení rámu používané na aggressive bruslení a freeskate, nože se dají měnit za jiné s označením UFS) a překvapivě mají brzdu.

Šněrování: Tradiční tkanička

Skořepina: Urban

Rám: K2 Trio

Kolečka: Kolečka K2 100mm 90a u Trio 100, kolečka K2 110 mm 90a u Trio 110

Max. velikost koleček: 100mm u Trio 100, 110 mm u Trio 110

Ložiska: Ložiska K2 ILQ 7 u Trio 100,  Ložiska K2 ILQ 9 Classic Plus u Trio 110

Další vlastnosti: Rám UFS kompatibilní

 Tříkolečkové brusle K2 Trio 100 BluePánské tříkolečkové brusle K2 Trio 110Dámské tříkolečkové brusle K2 Trio 110 W

Freestyle skates K2 Trio 110 3wheels Inline brusle K2 Trio 3kolečkovéTříkolečkové brusle K2 Trio W 110 triskate 

Inline brusle K2 uptown

Tradiční a léty prověřený model určený na freeride jízdu městem a hokejový styl bruslení na stezkách plný sprintů, bogniček, přešlapování a prudkých změn směru. Kolečkové brusle K2 Uptown mají tradiční osazení, inline kolečka K2 80mm 85a dávají bruslím skvělou agilitu, které napomáhá rám a nízké těžiště. Pevná botička pak nabídne stabilitu a rychlou odezvu. Tlumič nárazu předurčuje brusle i k přeskakování překážek v městské džungli.

Šněrování: Tradiční tkanička

Skořepina: K2 Aggressive

Rám: K2 Free 243 Aluminium - monokonstrukční 

Kolečka: Kolečka K2 80mm 85a

Max. velikost koleček: 80mm

Ložiska: Ložiska K2 ILQ 7 

Další vlastnosti: Rám UFS kompatibilní, tlumič nárazů

Kolečkové brusle K2 Uptown na freeskateInline brusle K2 Uptown

Inline brusle K2 Sodo 

Kolečkové brusle K2 Sodo přecházejí beze změny i na rok 2019. Specifická brusle kombinující vyšší odolnou a pevnější freeskate botku s ráme 4x100, na kterém je možné nastavit tzv. rocker. Přední a zadní kolečko se dá díky podložkám v rámu nastavit tak, že jsou o kousek výše oproti kolečků prostředním a alternují tak hokejovou kolébku. Rocker se používá pro zvýšení obratnosti. Pokdu však necháte všechna kolečka ve stejné výšce, jsou brusle díky dlouhému rámu a kolečkům 4x100 m vhodné i na delší trasy na stezce. Výhoda bruslí je jejich velká odolnost a stabilita, jsou proto vhodné i pro těžší bruslaře s hmotností 100Kg+. Nevýhodou je pak o něco vyšší váha, což je ale dáno zaměřením brusle, priority jsou prostě jinde a brusle je zaměřená na co největší odolnost a vhodná i na agresivní styl a zároveň rychlou jízdu. Koncového zákazníka pak v takovém případě zajímají více jízdní vlastnosti a odlnost než odvětrání či design.

Šněrování: Tradiční tkanička

Skořepina: K2 Urban

Rám: R100 Rockered

Kolečka: Kolečka K2 100mm 90a

Max. velikost koleček: 100mm

Ložiska: Ložiska K2 ILQ 7 

Další vlastnosti: Rám UFS kompatibilní, tlumič nárazů

Inline brusle K2 SodoKolečkové brusle K2 Sodo

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo