< Zpět k výpisu

Kolekce dámských bruslí K2 2017- jaký model vybrat

Z pozice autorizované prodejny in-line bruslí K2 bychom Vám rádi představili kolekci oficiálních dámských modelů od americké značky K2 pro sezónu 2017. V tomto článku se zaměříme na dámské rekrační a fitness brusle. Tedy řadu fitness s označením K2 Alexis a řadu x-training s označení K2 VO2.

Vedle oficiálních modelů se můžete setkat také s nižší jakostí a kvalitou, tedy s tzv. SMU modely, které znáte z nejrůznější letákových a slevových akcí, na ty se však podíváme příště. Nyní se zaměříme na originální kvalitu a pomůžeme vám zorientovat se v jednotlivcýh modelech.

Kolekce dámských fitnes bruslí od K2 pro sezónu 2017 obsahuje 6 modelů z nichž každy je určen pro výkonostně odlišnou bruslařku.

Kompletní dámská kolekce (6 modelů)

K2 Alexis 80 Alu

K2 Vo2 90 Pro WomenK2 Vo2 90 Pro Women

Řada K2 Alexis 2017

Základní řada K2 Alexis čítá 4 modely a je určená pro začátečnice až středně pokorčilé bruslařky. Všechny modely mají shodnou konstrukci, tzv. Stability Cuff a velmi podobný tvar boty (z obrázku jest patrné). Liší se mezi sebou především typem zavazovaní a hlavně podvozkem, tedy materiálem a délkou rám. Liší se také velikostí koleček a ložisky.

Konstrukce (skelet ve kterém je umístěna textilní měkká botička) je určen spíše pro začínajícíc až středně pokorčilé bruslařky vyznávajícíc spíše rekrační styl bruslení. Skelet je o něco vyšší. Počítá se spíše s klasickým rekračním postojem ve vzpřímené poloze. Ideální pro rekreační bruslařky nebo bruslařky, které častěji využívaji klasicky postoj s narovnanějšími zády před sportvnějším postojem v předklonu s rameny více vpředu nad bruslemi. Není to striktní pravidlo, brusle samozřejmě do předklonu díky dobře zpracované kloubové části pustí, přece jen však brusle klade větší odpor než vyšší řada K2 VO2 o které se rozepíšeme níže a bota je o něco vyšší.

K2 Alexis 80 Alu

K2 Alexis 80

Určení - Model K2 Alexis 80 je základním modelem z originalní řady K2 skates 2017. Brusle jsou vhodné pro začátečnice a rekrační brulařky, které upřednostňují komfort a stabilitu a mají respekt z vyšších rychlostí nebo omezenější rozpočet.

Bota - si zachovává pověstné pohodlí K2 a má vyšší konstrukci pro podporu stability. Má všitou podporu podélné klenby a materiál je relativně dobře prodyšný.

Podovzek (rám) - je z plastového kompozitu, který je však velmi odolný a pevný, za dlouhá léta nepamatujeme reklamaci na prasklý rám. Ze zkušnosti je lepší než levně provedené kovové rámy na lacinějších bruslích. Pro začátečnice a rekrační bruslařky je jeho funkce bohatě dostačující. Vyšší model s pevným hliníkovým rámem by měli zvolit vyšší váhové kategorie a bruslařky preferující silový odraz.

Kolečka a ložiska - jsou o veliksoti 80 mm a jsou měkčí 80A. Jedná se o nejmenší kolečka z nabídky dospělých K2. Nevynikají v rychlosti, jsou však velmi přilnavé, dobře tlumí nerovnosti a brusle je díky nim velmi stabilní a obratná, což opět podtrhuje její výše zmíněné zaměření. Brusle je osazena základními, ale kvalitními ložisky ABEC 5.

Určení: Začátečnice, nenáročné rekrační bruslařky.

Skořepina: Stabilita Plus

Kolečka: 80 mm/80A

Ložiska: ABEC 5

Rám: F.B.I plastový kompozit

Zavazovaní: Klasická tkanička a standardní 2 přezky

K2 Alexis 80 ALU

Konstrukce a bota - konstrukce a bota je shodná s modelem Alexis 80, liší se pouze o něco pohodlnější pěnovou stélkou (vložka v brusli).

Podvozek - hlavní rozdíl je v podvozku. Kvalitní hliníkový rám je pevnější a stabilnější. Výhodu je lepší přenos síly do koleček a lepší stabilita při jízdě, zvlášť při vyšších rychlostech. Do budoucna může ve spolupráci s kvalitními kolečky zaručit rychlejší jízdy oproti předešlému modelu. Brusle jsou díky relativně pevnému kovovému rámu vhodnější pro těžší bruslařky či bruslařky se silovějším odrazem, které se z bruslí více a agresivněji odrážejí. Případně se dá doporučit i začátečnicím a rekreačním bruslařkám , které jsou ochotné si připlatit za pevnější rám oproti základnímu modelu.

Kolečka a ložiska - jsou stejné jako u předchozího modelu 80mm/80a, mají tedy stejné vlastnosti, nepatří k nejrychlejším, brusle jsou však díky nim velmi stabilní a dobře ovladatelné.

Určení: začátečnice, rekrační bruslařky.

Skořepina: Stability Plus 

Kolečka: 80 mm/80a

Ložiska: ABEC 5

Šněrování: klasické tkaničky + 2 standardní přezky 

K2 Alexis 80 Alu

K2 Alexis 84 ALU

Konstrukce - shodná s předešlými modely, opět s vyšší konstrukcí zlepšujícíc stabilitu. I zde najdeme stejně jako u modelů K2 Alexis 80 Alu pěnové měkké vložky umocňujícíc komfort.

Zavazování - je oproti předchozím modelům pohodlnější, což zajišťuje taknička Speed lace, tedy rychlotkanička s pojistkou. Tkaničku stačí chytit za druk mezi prsty a zatáhnout nahoru. Díky pojistce zůstane bota stažená, brusle je tak velmi rychle utažena. Ze zkušenosti doporučujeme předem dotáhnout špičku na třetím křížku od špičky boty a až poté zatáhnout za druk, brusle je pak perfektně ztažená už od špičky a noha v brusli dobře drží. Zavazování je rychlejší a pohodlnější než u klasické tkaničky. I klasická tkanička však funguje spolehlivě.

Podvozek - zde je rám o něco málo dělší a těžiště o něco vyšší než u předchozích modelů, což znamená o něco měnší stabilitu a obratnost, rozdíl však příliš nepoznáte. Díky větším kolečkům o průměru 84 mm je brusle o trochu rychlější a lépe tlumí nerovnosti než menší 80 mm kolečka. Rozdíl v rychlosti je rozpoznatelný, né však výrazný, což podtrhují i měkká tlumivá a přilnavá kola 80A, která patří k nejměkčím na trhu. Brusle mají ložiska ILQ 5, kvalitní základní ložiska určená na rekreační bruslení.

Brusle jsou tedy o něco svižnější a rychlejší než předchozí modely, pořád jsou však určené pro začátečnice, případně vyhoví  náročnější rekračním bruslařkám, které nevyhledávají závratné rychlosti. Stále patří spíše k pomalejším, stabilním a obratným bruslím. Jedná se o druhá nejmenší běžně používaná kolečka na trhu. Brusle má kvalitní, ale oproti nejvyšším modelům o něco pomalejší ložiska (pozor předčí leckterá levná ložiska ABEC 7 či 9, vždy záleží více na materiálu a zparcování než na daném čísle či normě ABEC).

Určení: začátečnice, rekrační bruslařky, pokoročilejší či náročnější bruslařky nevyhledávající vyšší rychlosti.

Rám: Hliníkový rám 

Skořepina: Stability Plus 

Velikost koleček: 84 mm

Tvrdost koleček: 80A

Ložiska: ILQ 5

K2 Alexis Boa

Nejvyšší model ze základní rekrační fitnes řady Alexis.

Konstrukce - shodná s předchozími modely, opět vyšší stability cuff (horní plastová konstrukce zpevňující kotník) s podporou stability, opět všitá podpora klenby, prodyšný mesh a pěnové vložky.

Zavazování - u tohot modelu je použito pohodlné zavazování Boa. Otáčením kolečka na jazyku rovnoměrně utahujete lanko (u tohoto modelu ze syntetického vlákna), které je v botě namísto tkaniček. Utažení je rychlé, spolehlivé, pohodlné a nevyžaduje tolik síly (ocení především ženy). Americká značka Boa se kterou firma K2 spolupracuje je v součanosti asi nejelpší komerční výrobce lankových systémů na světě. Jedná se  o kvalitní a spolehlivý mechanismus. Pořád je to však mechanismus, o kvalitu se bát nemusíte, kdo chce však mít 100 % jistotu, že se nemůže nic pokazit zvolí spíš klasickou tkaničku. Kdo preferuje komfort při zavazování, bude pro něj Boa systém skvělou volbou.

Podovzek - zde už máme o něco dělší rám a vyšší těžiště, je to dáno tím že brusle pojme i rychlejší kolečka o průměru 90 mm, v základu má však brusle kolečka menší, stejně jako předchozí model 84mm/80a . Konstrukčně je tedy rám a výška těžistě upravena tak, aby se tam větší kolečka vešly, v praxi to znamená o něco menší stabilitu a obratnost, než u předchozích modelů, i zde však rozdíl není markantní a brusle často snadno zvládne i trpělivější či nadanější začátečník. Je to dáno kvalitní konstrukcí brusle. Vyloženě nemotornější začátečnice či nezkušené bruslařky bez ambicí na rychlejší jízdu do budoucna však zvoíl asi spíše jeden z nižších modelů. 

O něco vyšší rychlost než u předchozích modelů je kromě koleček 84 mm umocněna lepšími ložisky ILQ7, které patří v kategorii bruslí s 84 mm kolečky k nejlepším. Stále se však jedná o druhé nejmenší kolečka na trhu, Nemusíte mít tedy strach, že brusle pojedou jak blesk, stále se jedná o rekrační fitness brusle. Brusle už tedy dokáže jet celkem svižně, stále však patří spíše k pomalejším (samozřejmě záleží na srovnání, brusle není pomalá, kdo však má rád vyšší rychlosti, zvolí kolečka větší). Samozřejmě pokud do budoucna nasdíte větší a tvrdší 90 mm kola, rychlost se dá rapidně zvýšit.

Určení: Náročné či ambiciozní začátečnice a rekrační bruslařky, pokoročilejší bruslařky nevyhladávající vysoké rychlosti. Středně pokoročilé bruslařky, které chtějí zlepšit techniku jízdy a přejít do budoucna na větší a rychlejší 90 mm kolečka.

Rám: Hliníkový rám 

Skořepina: Stability Plus 

Velikost koleček: 84 mm (vel. 4-5 kolečka o průměru 80 mm). Možnost nasadit kolečka o průměru 90 mm

Tvrdost koleček: 80A

Ložiska: ILQ-7

Zapínání: Boa Clouser System

Řada X-Training s označením K2 VO2

Vyšší modely s označením K2 VO2 se liší od modelů Alexis kosntrukcí, botou a rychlejšími podovozky, stále jsou však bez problémů vhodné i na běžnou rekrační jízdu na cyklostezce, oproti předešlým modelům však více vyhoví i sportovněji založenýn bruslařkám, které jezdí rády v předklonu ve sportovním postoji a snaží se o delší skluz. Díky větším kolečků nejsou vhodné pro úplné začátečnice. Stále se však nejedná o technicky náročné sportovní brusle.

Brusle mají konstrukci Vortech, která zajistí perfektní odvětrání, díky nasávacím otvorům v konstrukci a síťovanému odvětrání textilní boty.  Brusle má o něco měkčí flex dopředu, stále však nabídně perfektní stabilitu do stran.

Brusle jsou osazeny ložisky ILQ 9, které patří k nejlepším a nejkvalitnějším ložiskům, které se v současnoti do fitness bruslí používají.

K2 VO2 90 Pro Women

Bota a konstrukce - Stejně jako předchozí modely velice pohodlná textilní botička s pěnovými vložkami, která patří k nejpohodlnějším na trhu (což platí i o modelech Alexis ve své kategorii). Oproti modelům Alexis zde najdeme více vykrojenou konstrukci v oblasti lýtka, bota je o malinko nižší a díky tomu nepatrně lehčí (samotná bota bez podvozku, celkovou váhu bruslí pak ovlivňují vetší kolečka). Stále si však zachováv perfektní boční stabilitu.

Měkčí flex dopředu snáze umožní pokrčení kolen a více pustí do sportovního předklonu, můžete tak snáze trénovat delší skluz a pilovat tak sportovnější techniku (sportovní předklon můžete samozřejmě zkoušet i na modelch Alexis, díky o něco vyšší kosntrukci však kladou větší odpor). Samozřejmě můžete jezdit i bežným rerkačním stylem jízdy ve vzpřímeném postoji. Konstrukce Vortech je protkaná vzduchovými kanálkami, brusle tak velmi dobře větrá.

Podvozek - rám je označený VO2, jedná se o slitinu hliníku a titanu, je o něco pevnější než kovové rámy z řady Alexis, rozdíl však v praxi prakticky nepoznáte. Je stejně dlouhý jako na u modelu K2 Alexis Boa, je tedy o něco delší, než u nějnižších modelů, aby byl stabilnější i při vyšších rychlostech a pojmul 90 mm kolečka, stále je však obratný (zaleží pak samozeřjmě na zkušenostech a silových proporcích bruslařky. Malá, lehká a drobná brulařka má jiné nároky než bežně stavěná slečna či dáma)

Kolečka - kolečka o průměru 90 mm patří ve fitness kategorii spíše k rychlejším, umožní svižnou jízdu, zároveň lépe tlumí nerovnosti a lépe si drží rychlost.  Tvrdost 83A je vyšší než u koleček Alexis (80A) , jsou tak odolnější a o něco rychlejší, ve své kategori 90 mm však patří v porovnání s konkurenčními značkami spíše k měkčím, nemusíte se tak bát, že by klouzala či netlumila nerovnosti.

Stále se jedná o běžně používaná fitnes kolečka, nebojte se, nejedná se o brusle pro zkušené závodnice, ty používají přece jen o dost větší kolečka a tvrdší boty. Ložiska ILQ 9 patří k úplné fitnes špičce, v běžných fitnes bruslích lepší ložiska nedostatnete, rychlá, tichá, kvalitní.

Určení - brusle je vhodná pro středně pokročilé bruslařky vyznávající svižnou jízdu nebo dělší trasy a pokročilé bruslařky. Je také ideální pro bruslařky, které se nechtěji na bruslích příliš nadřít(lepší setrvačnost). Bruslařky, které chtějí jezdit rychle, ale netroufnou si na sportovní brusle  či bruslařky, které zvládly základy a chtějí začít pilovat sportovnější techniku bruslení. Brusle však často zvládne i nadanější mírně pokorčilá bruslařka z ambicemi zlepšovat své dovednosti.

Rám: hliníková slitina s příměsí titanu VO2

Skořepina: Vortech

Velikost koleček: 90 mm

Tvrdost koleček: 83A

Ložiska: ILQ-9 classic plus

Zapínání: Speed Lace

K2 Vo2 90 Pro Women

K2 VO2 90 Boa Women

Parametry a vlastnosti jsou shodné s předchozím modelem. Rozdíl je v zavazovaní, brusle využívá Boa Closuer System tedy zavazování na lanko. Oproti modelu K2 Alexis Boa je lanko ocelové, které K2 používá do svých nejlepších modelů. Otáčením kolečka na jazyku rovnoměrně utahujete lanko , které je v botě  namísto tkaniček. Utažení je rychlé, spolehlivé, pohodlné a nevyžaduje tolik síly (ocení především ženy). Americká značka Boa se kterou firma K2 spolupracuje je v součanosti asi nejelpší komerční výrobce lankových systémů na světě. Jedná se  o kvalitní a spolehlivý mechanismus. Pořád je to však mechanismus, o kvalitu se bát nemusíte, kdo chce však mít 100 % jistotu, že se nemůže nic pokazit zvolí spíš klasickou tkaničku. Kdo preferuje komfort při zavazování, bude pro něj Boa systém skvělou volbou.

Rám: hliníková slitina s příměsí titanu VO2

Skořepina: Vortech

Velikost koleček: 90 mm

Tvrdost koleček: 83A

Ložiska: ILQ-9 classic plus

Zapínání: Speed Lace

 

 

Veškerá doporučení jsou samozřejmě spíše orientační. Jiné nároky bude mít vysoká 75 kg vážící bruslařka se silným odrazem a jiné malá a drobná bruslařka s 50 Kg bez silového odrazu. Samozřejmě se s námi můžete kdykoliv poradit na prodejně, zaslat e-mail či zavolat :)

SMU modelu

Vedle těchto modelů se můžete setkat také s modely s nižší kvalitou či specifickou úpravou, které nenajdete v oficiální katalogu K2. Přesto je najdete v nabídce naší i jiných sportvních prodejen, kvalita je často na nižší úrovní, aby se takové brusle daly prodávat levněji. Často je vídáte ve slevových a letákových akcích, na tyto K2 modely se však zaměříme příště.

 

Vortech ventilační system

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo