< Zpět k výpisu

KaCZer Cup 2019 - Memorial Jana Kalouse

Kde: Mystic skate park Štvanice, Ostrov Štvanice 867, 170 00 Praha 7

Kdy: 7. 9. 2019 

Inline Centrum na akci a testování bruslí

Jako milovníci kolečkového bruslení tuto akci s hrdostí podporujeme. Těšit se můžete na náš tradiční zelený stánek, ve kterém se můžete poradit o všem, co se kolečkového bruslení týká. Samozřejmostí bude pestrý výběr inline bruslí a inline příslušenství za speciální akční ceny.

Mimojiné se akce zúčastní také inline velikáni K2, Powerslide, Roces a Tempish, kteří zajistí půjčování a testování bruslí zcela zdarma. Vlastní workshop s instruktory zdarma bude mít InlineŠkola.cz.

Součástí bohatého doprovodného programu bude ukázka rollerderby a rollerdance, výuka Graffiti, nutriční poradenství atd. Stěžejní událostí akce budou závody přední české špičky v aggressive bruslení a závěrečný koncert kapely.

InlineCentrum  

Hydratace bez legrace a Inline Centrum 2019

O Akci

Kaczer cup vznikl na základě tragického životního příběhu Jana Kalouse (přezdívaného Kaczer, dle jeho dabované role Dulíka z Kačeřích příběhů), dětského herce a dabéra, jehož hlas jste mohli slyšet z úst Macaulaye Culkina v americké filmové sérii Sám doma, sportovce tělem i duší, syna, bratra, partnera, ale také skvělého kamaráda.

Jan Kalous - Kaczer Cup 2019

Honza byl člověk, který miloval výzvy, stále vymýšlel nové způsoby, jak sebe i své okolí posouvat dál. Do každé aktivity šel naplno a měl dar s sebou strhnout lidi kolem sebe. Ve chvíli, kdy propadli jeho sportovní aktivitě, mizel za další výzvou, opět se stoprocentním zápalem. Nerad prohrával a když přeci jen prohrál, vyžadoval odvetu, aby sám sobě dokázal, že jeho tělo zvládne víc. Nezvládlo. Stejně jako mnoha jiným, se ani jemu v dnešní uspěchané době plné stresu nevyhnula deprese. Ve dnech, kdy měl sílu, i přes utlumovací medikaci, sportoval. V takových chvílích mu sport dodal energii i chuť do života. Postupem času, kombinací a výši antidepresiv, které mu byly předepsány, už se nedokázal postavit na brusle, které od dětství tolik miloval (v r. 2001 se dokonce stal vicemistrem ČR v aggressive inline bruslení). Jít si zaběhat, zacvičit byl pro něj nadlidský výkon… Svůj život, i přes veškeré úsilí své milované přítelkyně, ukončil vlastní rukou v srpnu loňského roku. Bylo mu 39 let.

Kaczer Cup a Inline Centrum 2019 Inline brusle Praha Inline Centrum

Cíl a myšlenka

Myšlenkou projektu Kazcer cup je pomoc s bojem skryté hrozby pramenící z deprese, z nemoci, nad níž ti, jichž se netýká, mnohdy jen mávnou pohrdavě rukou. Prostřednictvím skutečného příběhu bychom rádi veřejnost upozornili na stále se zvyšující výskyt této civilizační choroby a ukázali, že sport může být jednou z cest, jak jí předcházet. Díky tomu jsme také navázali spolupráci s neziskovou organizací Fokus Praha, z.ú., která pomáhá takto postiženým lidem najít cestu ke spokojenému a perspektivnímu životu a přidává možnost setkat se při sportu s lidmi, kteří trpí podobnými psychickými problémy.

Celý projekt zaštiťuje nezisková společnost youmove z.s., založena spolužákem a inline parťákem Janem Štěpánem (zakladatel) a partnerkou „Kaczera“ Martou Procházkovou (členka správní rady). Tato nezisková společnost vnímá sport jako cestu ke změně způsobu vnímání sebe sama i svého myšlení. Uvědomuje si, že v období dospívání si každý z nás vytváří své vlastní hodnoty, postoje a cíle. Stabilizuje se naše fyzická i psychická odolnost, snažíme se přijmout sami sebe, poznáváme své slabé i silné stránky a postupně si uvědomujeme, kým jsme. Vzorem nám je při tom rodina i naše okolí včetně sociálních sítí, které mnohdy stavějí na piedestal jen úspěch a fyzickou krásu. Kdo nezapadá, ’jde z kola ven‘. Naším cílem je ukázat, že sport může být cestou ke změně způsobu myšlení i k vnitřnímu rozvoji. Věříme v to, že je zde možnost ovlivnit, zda si vezme mladý člověk pod vlivem deprese život.

Fokus a kaczer Cup 2019 Graffiti Workshop Logo Kaczer Cup 2019

Přidaná hodnota projektu

 • Představení sportovních aktivit jako jednoho z kvalitních způsobů trávení volného času
 • Motivace dětí a mládeže k pohybu
 • Reálný životní příběh
 • Spolupráce se sdružením Fokus Praha, u.ú. – uvědomění, že sport je dobrým začátkem na cestě k hledání vnitřní stability, ale jen on sám k jejímu dosažení nestačí
 • Podpora Fokus Praha, z.ú. – 100 % výtěžku ze vstupného bude této společnosti věnováno
 • Představení inline bruslení těm, kteří tento sport neznají, výuka inline bruslení pro děti i dospělé pod dohledem trenérů

Přínos pro cílovou skupinu

 • Den sportu pro veřejnost (rodiče a děti)
 • Motivace veřejnosti k pohybu a zdravému životnímu stylu
 • Získání odborných informací od kvalifikovaných trenérů inline bruslení
 • Rozšíření komunity se stejným sportovním zájmem
 • Možnost kontaktovat Fokus Praha, z.ú.

Inline akce – „Sport je začátek cesty..“

Popis akce

Jedná se o závod v inline bruslení a ukázky tohoto sportu formou exhibičního vystoupení juniorů a BestTrick profesionálních inline bruslařů. Během celého závodu je připraven pestrý program, vč. profesionálního workshopu výuky jízdy na inline bruslích (sportovní aktivity jsou vhodné i pro děti od 6-ti let). Návštěvníci si mohou vyzkoušet profesionální překážkovou dráhu a přesvědčit se tak na vlastní kůži, jak náročný, ale zároveň zábavný, tento sport může být.

Itinerář

Zahájení akce a vstup účastníků akce do areálu Mystic skatepark Štvanice od 9 hodin. Ihned po zahájení akce začne probíhat registrace závodníků, která bude ukončena před samotným závodem. Zahájením akce bude také spuštěn bohatý doprovodný program, představení in-line skatingu formou exhibičního vystoupení závodníků. V 11:00 hodin začne hlavní závod. Během závodu budou mít návštěvníci možnost od 12 do 13 hod shlédnout na hlavním pódiu i exhibiční vystoupení best trick a show závodníků. Workshopy budou probíhat v přilehlých prostorách sportoviště Štvanice od 10 do 17 hodin pod dohledem zkušených profesionálů a doprovodného personálu. Vyhlášení vítězů je plánováno na 17 hodinu. Po něm si mohou návštěvníci vyzkoušet i překážkovou dráhu na hlavním pódiu. Během konání celé akce bude na místě zajištěno občerstvení včetně vegetariánské stravy, občerstvení není zahrnuto v ceně vstupu. Celá akce bude oficiálně ukončena ve 22 hodin.

Kaczer Cup 2019 pozvánka

 

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo