< Zpět k výpisu

K2 Midtown - brusle odrážející trend bruslení v USA

recenze K2Americká značka in-line bruslí K2 je pověstná svými pohodlnými fitness bruslemi. Pro rok 2016 došlo k rozšíření sortimentu a světlo světa spatřily in-line brusle K2 z kolekce Lifestyle. Né nahodou, v Americe je dlouhodým trendem zvýšující se poptávka po pevných a obratných bruslích na jízdu městem. A kolekce lifestyle je vyladěna v duchu tohoto trendu. Jedná se o hybrid mezi bruslemi fitness, tedy bruslemi určenými na rekreační bruslení na cyklostezce a bruslemi freeskate, tedy stabilními a dobře ovladatelnými bruslemi na jízdu městem. Model Midtown si bere od každého něco a ve výsledku máme zbrusu nový model zachovávající si pevnou botu s citlivým ovládáním a parádním držením nohy, zároveň se však může pyšnit textilní pohodlnou konstrukcí a krátkým rámem s brzdou, kterou ocení leckterý začátečník či fitness bruslař vyžadující větší stabilitu a jistotu. 

Recenze bruslí K2 Midtown

Brusle se po nazutí prezentuje slušným komfortem a hlavně perfektním držením nohy. Jakmile se člověk postaví, okamžitě pozná, že nenazul dědovi bačkory, ale brusli, která nabídne perfektní oporu, i díky tomu se model Midtown stal velmi oblíbený u začátečníků, kteří nejvíce docení stabilní kotník a kvalitní oporu. Pocit stability je umocněn širokým páskem přes nárt a zavazováním na široké tkaničky, které sahají až k horní části boty nad kotníky, člověk má pocit, že obouvá opravdovou brusli, která podpoří. Zároveň si však bota zanechává komfort a není přehnaně tvrdá, přece jen dravec na čistokrevný freeride městem vypadá jinak, tam však tento model necílí. Skelet boty vychází z legendárního modelu Fatty Pro, cuff s nízko položeným kloubem a vyztužený shell podtrhuje stabilitu celé brusle.

Rám boty je z vyztuženého plastového kompozitu, což postačí i na dravější fitness jízdu či základní freeride městem včetně přeskakování překážek. Rám svými vlastnostmi díky monokonstrukníčmu uchycení snadno předčí leckterý hliníkový rám na běžných značkových fitnessových bruslích (článek jak vybrat rám bruslí naleznete zde). Výhodou je, že díky uchycení UFS je možné na rám přimontovat rám aggressive nebo rám na větší kolečka.

Brusle K2

Kolečka mají velikost 80 mm, což podtrhuje skvělou obratnost a ovladatelnost bruslí, díky vyšší tvrdosti 85A však spolu s pevnou botu umožní v pohodě i relativně svižnou jízdu, samozřejmě milovníci vysokých rychlostí zvolí dražší brusle s většími kolečky. Tvrdost koleček 85A je univerzální a skvěle se hodí jak na cyklostezku, tak na jízdu městem. Kolečka jsou vzhledem k zaměření brusle samozřejmě spíše tvrdší, tvrdost 85A je však bežně používaná tvrdost prakticky u všech freeskate bruslí a také u mnoha rychlejších sportovních modelů.

Ložiska K2 ABEC 5 jsou dobrý základ nabízející slušný mix odolnosti a dostačující rychlosti. Ložiska jsou s chromové ocele a jsou mazána vazelínou. Ložiska jsou napevno zapouzdřená, nedají se tedy čistit a mazat, díky kontaktnímu krytování a většímu množství vazelíny jsou však velmi odolná. O něco vyšší točivost se dostaví po zajetí vazelíny, dejte jim proto chvíli čas. Jedná se o základní slušná značová ložiska na běžnou jízdu postačí, náročný uživatel časem sáhne po dražších.

V otvorech rámu pro osičky jsou rockeringové vložky umožnující nastavení výšky koleček, dá se tak nastavit rocker na hokej nebo slalom.

 

A celkový dojem. Brusle v sobě odráží trend městských, dobře ovladatených bruslí přícházejícíc z USA, zároveň však vychází vstříc bruslařům prohánějících se po cyklostezkách, který je u nás drtivá většina. Brusle jsou skvělé především pro začátečníky, kterým nabídnou perfektní oporu, výbroný a takřka ideální vstupní model. Skvěle se cítí i ve měste, dobrá volba na dojíždení do školy, do práce nebo prostě na projíždky městskou džunglí. Je vhodná také pro hračičky, fitnes bruslaře vyžadující citlivější ovládání a stabilitu hokejové brusle,začínajícíc freeridery nebo i zkuženější fitnesáky upřednostňujícíc pevnou podporu a obratnost. Zřejmě nenadchnou zkušenější freestyle bruslaře, ti nejspíš sáhnou po vyšších modelech s tužším rámem a milovníky vysoké rychlosti, kteří zas zvolí vyšší modely s většími kolečky.

Za Inline Centrum jsme brusle poctivě testovali na našem Testu bruslí K2  na Ladronce (report z akce zde), hodnocení tak máte z první ruky.

  • Doporučení: in-line začátečníci, urban, fitness
  • Velikost koleček: 80mm
  • Tvrdost koleček: 85A
  • Ložiska: ABEC 5
  • Zavazování: Traditional - klasická tkanička + 2 přezky
  • Cuff (skelet): Aggressive Cuff
  • Rám: Free 268, uchycení UFS

 

 

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo