< Zpět k výpisu

Jak opravit koloběžku Micro - Díl I. - Výměna skládacího mechanismu

Máte doma koloběžku Micro a potřebujete vyměnit skládací mechanismus? V instruktážním videu se dnes podíváme, jak na to. Postup lze uplatnit u koloběžek Micro Sprite, Bullet, Speed+, Black, White a dalších.....Základ je mít vhodné nářadí, imbusové klíče velikosti 4 a 5, malý plochý šroubovák či nožík na sundání závlačky a trochu manuální zručnosti. Je vhodné mít do zásoby připravené také lepidlo pro zajištění závitových šroubů (seženete běžně v železářství a hobby marketech), kterým ošetříte závity proti povolování, není to však nutné. Bez použití lepidla je potřeba častěji kontrolovat dotažení. Skladácí mechanismus je také vhodné lehce promazat vazelínou (viz. návod u koloběžky) v místech tření, prodloužíte tak životnost a zajistíte plynulejší chod skládání. 

Veškeré náhradní díly na koloběžky Micro naleznete na našich stránkách případně na našich prodejnách. Pokud byste si se servisem nevěděli rady, můžete koloběžku svěřit do našeho servisu.

Čas: cca 15-25 minut

Náročnost výměny: nízká/střední/vysoká

Náš tip: doporučujeme používat kvalitní imbusové klíče s dobrou pákou či ráčnou (Gola s imbusovým nástavcem). Spodní šrouby jsou z výroby silně utažené a vhodným nářadím předejdete požkození hlav šroubů a zjednodušíte si práci.

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo