< Zpět k výpisu

Inline Festival 2022 - report z akce

Přinášíme vám krátké ohlédnutí za šestým ročníkem Inline Festivalu, který se konal v neděli 26.6.2022 v Praze na Ladronce.

Akce odstartovala již v 11 hodin dopoledne spolu s otevřením Usedlosti Ladronka. Pro návštěvníky byly připraveny desítky modelů k otestovaní, přímo na nejznámější Pražské inline stezce v parku Ladronka, včetně představení novinek ze světa bruslí pro sezónu 2022.

 

K2

Největší počet bruslí k otestování přivezla oblíbená americká značka K2, která představila horkou novinku K2 Trio LT 100 Boa. Inline brusle K2 jste mohli vyzkoušet v širokém spektru modelů. Největší zájem byl o dámské kolečkové brusle K2 Alexis 90 Boa a dámské brusle K2 Vo2-S 90 Pro W. Velmi žádaný byl také nový model bruslí K2 Trio LT 100 Boa, který se stal dámskými bruslemi roku 2022. Z pánské kolekce byly velmi žádané brusle K2 s většími kolečky. Obecně velmi oblíbené jsou brusle K2 s kolečky 90 mm, které byly zastoupeny novým modelem K2 Vo2-S 90 Boa. Pro náročné byly připraven i nejvyšší model, inline brusle K2 Redline 125 s velkými kolečky a karbonovým skeletem. Zjevně největší nadšení si získaly nové brusle K2 Trio LT 100 Boa. Kombinace pohodlné boty K2, zavazování Boa a hlavně tří koleček o průměru 100 mm. Inline brusle K2 Trio LT 100 Boa získaly ocenění v kategorii dámské brusle roku 2022.

Powerslide

Dalším tradičním zástupcem byl německý výrobce bruslí Powerslide, který letos přivezl k testování možná ještě více bruslí než K2. Zájem byl samozřejmě hlavně o tříkolečkové inline brusle. Právě značka Powerslide stála na začátku boomu tříkolečkových bruslí. K otestovaní byly mimo jiné brusle Powerslide Next Brown 125 a Powerslide Next Core Black 100, které získaly ocenění Pánské brusle roku 2022. Byla představena nová kolekce bruslí Powerslide se 3 kolečky a rámy Trinity, které se již staly u bruslí Powerslide běžným standardem. Zájem byl také o modelovou řadu Swell s novou, zcela přepracovanou 3D Adapt botou. Z nové řady Swell byly k vyzkoušení modely Powerslide Swell Nite 125 a Powerslide Swell Glacier Lake 100. Velký zájem a nemenší úspěch si u testujících získaly také dětské kolečkové brusle Powerslide Phuzion Universe, které vyhrály ocenění Dětské brusle roku 2022.

 

Fila

Průřez modelovu řadou představila také Italská Fila, která vyniká poměrem pohodlí/kvalita/cena. K vyzkoušení byly modely s většími i menšími kolečky a Softboot i Hardboot konstrukce. Návštěvníci mohli projet modely Fila Legacy Pro 100 a Fila Legacy Pro 84, jako zástupce softboot koncepce. Se skeletovou hardboot koncepcí pak byly k projetí modely Fila Houdini Pro 110 a Fila Houdini Pro 125. K vidění byl i, v minulosti oblíbený, model se stahovacím kolečkem na patě bruslí. Fila tuto koncepci na nějaký čas opustila, ale letos se oblíbený 84mm model do nabídky Italského výrobce vrátil pod názvem Fila Legacy QF a dokonce s novým vylepšeným Atop utahováním.

Tempish

Česká značka dokazuje, že v módní tříkolečkové vlně nestojí pozadu a připravila k otestování modely Tempish Wenox Top 100, které jsou osazeny rychlozavazovacím systémem, který přináší snadné utažení pomocí kolečka a nylonového lanka, které nahrazuje tkaničky. Dále český výrobce nabídl k testování městský hardboot model Tempish S.R.PRO se skeletovou botou a 80mm koly v kratičkém Alu rámu. Projet se návštěvníci mohli i na 84mm modelu Tempish Wire 3.0 v dámském i pánském provedení.

InlineŠkola.cz

Trenéři zdarma byli k dispozici celý den ve stánku našeho tradičního partnera InlineSkola.cz. Ve stánku jste tak mohli opět načerpat veškeré informace ohledně výuky bruslení a příměstských inline táborů

 

Inline Centrum prodejna

V naší prodejně jste pak měli možnost zakoupit brusle a inline vybavení se speciální festivalovou slevou.

Testování a výherci v soutěži

Hlavním motivem akce bylo dát návštěvníkům možnost vyzkoušet a otestovat kolečkové brusle předních světových značek zdarma a zároveň je ohodnotit. Na základě výsledků hodnocení pak vyhlašujeme každoročně vítězné Brusle roku. Pro letošní sezónu vyhrály následující modely:

Z návštěvníků, kteří hodnotili testované modely, jsme také vylosovali tři výherce. Každý z nich vyhrál zboží v hodnotě 3 000 Kč dle vlastního výběru na prodejně Inline Centrum Ladronka.

Výherci:

  • 1. Lucie Sitařová
  • 2. Tomáš Belinger
  • 3. Petr Kubáč

Výherci budou o výhrách informováni emailem.

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo