< Zpět k výpisu

Představení kolekce bruslí K2 2018/2019

Dovolte, abychom vám představili novou kolekci kolečkových bruslí K2 pro sezónu 2018. Kolekce inline bruslí K2 se skládá, jako každý rok, ze širšího spektra modelů, přičemž každý model je určen pro jinou dovednostní kategorii od záčátečníků až po sportovní bruslaře či vyznavače bruslení ve skateparku či ve městě. O výhodách tříkolečkových bruslích z pohledu závodníka a nízké závodní boty jsme psali v článku - Tříkolečkové brusle - výhody a nevýhody

Kategorie K2 Fitness a K2 X-training

Jedná se o brusle určené primárně na cyklostezky. Jsou vhodné na rekreační i kondiční jízdu, při které chcete, stejně jako při běhání, spálit kalorie, zlepšit fyzičku a zvýšit kondici. Kolekce je nečekaně jednoduchá, je rozdělená do třech kategorií dle velikosti koleček a každá kategorie má 2, max. 3 modely. Výběr je tak snadný, začátečník má na výběr dva modely, mírně pokročilý další dva modely s většími kolečky 84 mm a pokoročilejší fitness bruslař má na výběr modely 3, přičemž dva z nich se liší pouze systémem zavazování. U K2 tak máte vždy snadný výběr a nemusíte váhat mezi 5 podobnými modely, prostě chcete-li kola 84 mm, máte na výběr dva modely z nichž jeden má rychlotkaničku a druhý systém Boa. Hotovo, šlus... výběr je opravdu velmi snadný. Samozřejmě do toho mohou promlouvat méně kvalitní SMU modely, tedy modely dělané zpravidla pro řetězce mimo katalog K2, kvalita je však zpravidla o poznání horší.

Jedná se o nejprodávanější typ bruslí, kde je důraz kladen především na komfort a odvětrání. Očekává se převážně jízda v přímém směru na cyklostezce, jako alternace právě k běhání či jízdě na kole.

Základní řada s 80 mm kolečky

Jedná se o nejpomalejší brusle z celé kolekce. Řada čítá pouze 2 modely bruslí lišící se pouze systémem zavazování. Jsou určené především pro začátečníky a nenáročné rekreační bruslaře hledající kvalitní a pohodlné brusle. 

1. Inline brusle K2 F.I.T. 80 Pro a K2 Alexis 80 Pro

Základní a nejlevnější model z kolekce K2 Originals, disponuje mnoha technologiemi značky K2. Za zmínku stojí především prodyšný mesh materiál na svršku boty, všitá podpora klenby, která výrazně zvyšuje komfort, či rychlozavazovací systém K2 Speed Lace. Brusle mají universální lehce širší střih, dají se však pohodlně stáhnout i na užší nohu, díky měkké botičce a snadnému zavazování. Dobrou oporu zajistí vyšší bota s podporou Stability Cuff (horní část plastové konstrukce).

Pro brusle je specifický kompozitový rám (plastový kompozit) a menší, měkká kolečka o průměru 80 mm (nejmenší a nejpomalejší kolečka používaná v současnosti na běžné bruslení). Obojí zaručí klidnou pomalejší jízdu se slušným tlumením nerovností. Ideální volba pro začátečníky, kteří hledají kvalitu, pohodlí, ale přihlíží i k ceně, nebo rekreační bruslaře, kteří si jdou zajezdit občas a vystačí si s klidnější jízdou. Naopak brusle nejsou příliš vhodné pro pravidelné tréninkové ježdění, zdatnější bruslaře (vyžadující vyšší rychlost) či těžší a silové bruslaře. 

Výhody: Slušný komfort, snadná ovladatelnost a stabilita, cena.

Nevýhody: Pomalejší jízda, měkká kola a plastový rám nejsou vhodné pro těžší a silové bruslaře

Parametry:

 • Kolečka: 80mm/80A
 • Ložiska: ABEC 5
 • Konstrukce: Stability Plus Cuff
 • Rám: FBI Frame
 • Zavazování: Speed Lacing System

K2 F.I.T. 80 men 2018K2 Alexis 80 Women 2018

Tip: Ze zkušenosti se nemusíte bát, že by plastové rámy od K2 praskaly, pokud nemáte 120 kilo nebo na brusle nedupne slon. Rámy drží a nepraskají, naopak díky kvalitnímu kompozitu mají často vyšší odlnost než tenké hliníkové rámy u levnějších bruslí. Pro začátečníky, rekreanty či váhově průměrné či lehčí bruslaře může být rám z kvalitního plastového kompozitu od K2 bohatě dostačující.


2. Inline brusle K2 F.I.T. 80 Boa a K2 Alexis 80 Boa

Technicky stejné brusle jako předchozí model, ovšem vybavené systémem Boa (rychloutahovacím systémem s lankem pomocí kolečka), který usnadňuje utažení brusle na noze. Materiál lanka je v tomto případě z odolného umělého vlákna Dyneema ®.

Výhody: Slušný komfort, snadná ovladatelnost a stabilita, pohodlné zavazování.

Nevýhody: Pomalejší jízda, měkká kola a plastový rám nejsou vhodné pro těžší a silové bruslaře

Parametry:

 • Kolečka: 80mm/80A
 • Zavazování: Boa Closure System
 • Konstrukce: Stability Plus Cuff
 • Rám: FBI Frame
 • Ložiska: ABEC 5

In-line brusle K2 F.I.T. 80 Boa M 2018In-line brusle K2 Alexis 80 Boa W 2018


Navazující řada s většími kolečky o průměru 84 mm

1. Inline brusle K2 F.I.T. 84 Pro a K2 Alexis 84 Pro

Navazující  model patří k velmi oblíbeným. O stupěň vetší kolečka o průměru 84mm zajistí o něco rychlejší jízdu, stále je však často zvládne i začátečník.

Kvalitní rám ze slitiny hliníku je již vhodný i pro těžší či silovější bruslaře. Brusle mají oproti předchozím modelům polstrovanější a pohodlnější pěnové stélky (vložka v brusli).

Mají relativně universální střih a dokáží se snadno přizpůsobit tvaru nohy. Konstrukce zůstává stejná, vyšší bota s podporou Stability Cuff. Dámský model má oproti pánskému více krojené lýtko, aby se zabránilo otlakům (ženy mají lýtko anatomicky níže posazené).

Kolečka jsou velmi měkká, tvrdost 80A, dobře tlumí nerovnosti a přilnou, jsou komfortní. Na druhou stranu u těžších či silovějčích bruslařů se rychleji opotřebují. Velmi pohodlná prodyšná bota s všitou podporou klenby je asi nejpohodlnější ve své kategorii (brusle s kolečky 84 mm).

Rychlost se dá navýšit vsazením tvrdších koleček a rychlějších ložisek po opotřebení původních. Maximální velikost koleček je 90 mm. Brusle K2 F.I.T. 84 Pro a K2 Alexis 84 Pro jsou tedy vhodné i pro mírně pokročilé, případně pokročilejší bruslaře, kteří zpočátku nevyhledávají vyšší rychlosti, ale zvažují, že by do budoucna rychlejší jízdu uvítali.Samozřejmě není problém i do budoucna zůstat u menších koleček. Brusle jsou rychlejší než modely K2 s 80 mm kolečky, stále se však jedná o druhá nejmenší používaná kolečka na trhu, jsou tedy svižnější než 80 mm kolečka, vyznavači rychlé jízdy však sáhnou pro vyšší modely s většími kolečky 90 mm+nebo kolečka do budoucna osadí. Oproti modelů s 90 mm koly se pak ale liší i konstrukcí, která vychází z modelů s označením F.I.T. a Alexis, tedy vyšší skořepina s podporou oproti nižší flexibilnějí konstrukci Vortech, kterou nalezneme u vyšších modelů. Rozdíl je patrný, nikoliv zásadní.

Výhody: Špičkové pohodlí (patří k nejpohodlnějším v kategorii bruslí s 84 mm koly), kvalita zpracování, všitá podpora klenby, pěnové vložky, brusle snese pravidelné zatížení, stále výborná ovladatelnost a stabilita.

Nevýhody: Pro někoho měkčí kolečka 80A (především těžší muži či vyznavači agresivnějšího silového stylu či rychlejší jízdy - nezapomeňte, kolečka jsou věc spotřební a dají se po opotřebení vyměnit za lepší). Kvalitní ložiska, která však nepatří k nejrychlejším.

Parametry:

 • Kolečka: 84mm/80A, maximální velikost koleček 90mm
 • Zavazování: Speed Lacing System
 • Konstrukce: Stability Plus Cuff
 • Rám: DC Aluminium Frame
 • Ložiska: ILQ 7

In-line brusle k2 F.I.T. Pro men 2018In-line brusle K2 Alexis 84 Pro 2018

 

Tip: Relativně univerzální brusle, kterou po obutí nechcete vyzout a po vyzkoušení komfortu nebudete chtít brusle od jiné značky. Měkčí kola o průměru 84 mm a tvrdosti 80A nabízí příjemné svezení, nepatří však mezi nejrychlejší. Ideální volba pro běžné rekreační a kondiční bruslení bez nároků na vysokou rychlost.


2. Inline brusle K2 F.I.T. 84 Boa a K2 Alexis 84 Boa

Konstrukcí a pohodlím shodné s předchozími inline bruslemi K2 F.I.T. 84 Pro a K2 Alexis 84 Pro, mají však několik drobných výhod.

Především rychlejší ložiska Twincam ILQ 7, která jsou nejlepší v kategorii bruslí s 84 mm kolečky (ložiska se dají po opotřebení vyměnit za lepší, neměli by tedy při výběru bruslí hrát hlavní roli).

Pohodlnější zavazování Boa. Materiál lanka je v tomto případě z odolného umělého vlákna Dyneema ®.

Dále je výhodou možnost nasazení větších 90 mm koleček, čímž můžete udělat do budoucna brusle o poznání rychlejší, jsou však díky tomu o něco méně stabilní a ovladatelné (pozná spíše málo pokročilý bruslař či začátečník, dobrý bruslař rozdíl příliš nepozná).

Variabilní i pro bruslaře, kteří se chtějí zlepšovat (možnost nasadit větší kola nebo zůstat u menších). Pohodlnější zavazovaní se systémem Boa. Brusle vhodné i pro pokročilejší bruslaře, kteří si netroufnou či cenově nedosáhnou na brusle K2 s 90 mm kolečky. Velmi univerzální brusle, nevhodné snad jen pro vyznavače rychlejší jízdy. Zůstávají měkčí kolečka s dobrým tlumením, ale nepříliš vhodná pro těžší a silové bruslaře, vyšší střih boty a konstrukce Stability Cuff. Dámský model má oproti pánskému více krojené lýtko, aby se zabránilo otlakům (ženy mají lýtko anatomicky níže posazené).

Výhody: Špičkové pohodlí, zavazování Boa, možnost nasadit 90 mm kolečka, všitá podpora klenby, pěnové vložky, brusle snese pravidelné zatížení, kvalitní a rychlá ložiska.

Nevýhody: Pro někoho měkčí kolečka 80A (především těžší muži, či vyznavači agresivnějšího silového stylu jízdy - nezapomeňte, kolečka jsou věc spotřební a dají se po opotřebení vyměnit za lepší). Méně ovladatelné díky delšímu rámu, který je připravený na 90 mm kola, díky čemuž jsou brusle méně vhodné pro úplné začátečníky (obecně řečeno, samozřejmě vždy záleží na zdatnosti a sportovním nadání bruslaře).

Parametry:

 • Kolečka: 84mm/80A, maximální velikost koleček 90mm
 • Zavazování: Boa Closure System
 • Konstrukce: Stability Plus Cuff
 • Rám: DC Aluminum Frame
 • Ložiska: ILQ 7

K2 F.I.T. 84 Boa Men 2018K2 Alexis 84 Boa Women 2018


Vyšší řada s 90 mm kolečky

Nejvyšší řada s označením K2 Vo2 je vhodná pro náročnější bruslaře vyžadující perfektní a svižné brusle na běžné fitness ježdění na cyklostezku. Brusle mají přepracovanou konstrukci a střih, díky čemuž jsou ještě o trochu pohodlnější. Samozřejmostí je polstrování s tvarovou pamětí. Mají také odolnější kolečka (tvrdost 83A), rychlejší ložiska (ILQ9) i tužší rám (s příměsí titanu). Nejprodávanější brusle z naší nabídky. Někoho odradí vyšší cena. Větší kolečka nejsou vhodná pro úplné začátečníky nebo málo zdatné bruslaře. Může je však zvládnout i běžný, středně pokročilý bruslař, který se nechce na bruslích nadřít a chce se svižně svézt. Vhodné na rychlejší fitness na cyklostezce, tréninky a kondiční bruslení.

1. Inline brusle K2 Vo2 90 Pro Men a K2 Vo2 90 Pro Women

Brusle mají oproti předchozím modelům přepracovanou konstrukci Vortech. Konstrukce bruslí K2 Vortech skvěle větrá díky zabudovanýcm vzduchovým kanálům ve spodku brusle.

Brusle mají středně široký střih, který perfektně obepne chodidlo a dokáže se velmi dobře přizbůsobit užší i širší noze. Cuff (horní část skeletu) má větší vykrojení v oblasti lýtka a měkčí flex než předchozí, díky čemuž jsou brusle vhodné i na sportovní ježdění v předklonu. Středně tvrdá kolečka 83A o průměru 90 mm a špičková ložiska Twincam ILQ9 zaručí rychlou a pohodlnoi jízdu, se stále dobrým tlumením nerovností. Náročnější bruslaři mohou do budoucna brusle osadit i tvrdšími koelčky. Svrchní materiál je nejprodyšnější ze všech nabízených modelů. Brusle patří k nejlépe odvětraným bruslím na trhu.

Výhody: Jedny z nejpohodlnějších bruslí (možná nejpohodlnější), výborná ložiska ILQ9 (nejrychlější v kategorii bruslí s 90 mm kolečky), výborná prodyšnost, vyšší rychlost při zachování dostatečné ovladatelnosti a stability, pěnové vložky, měkký flex.

Nevýhody: Kolečka o tvrdosti 83A patří ve své kategorii (brusle s 90 mm kolečky) spíše k měkčím - těžší a agresivní siloví bruslaři kolečka rychleji opotřebují, díky vyšší rychlosti nevhodné pro úplné začátečníky, vyšší pořizovací cena.

Parametry: 

 • Kolečka: 90mm/83A
 • Zavazování: Speed Lacing System
 • Konstrukce: VO2 Vortech
 • Rám: VO2.2 Frame
 • Ložiska: ILQ 9

In-line brusle K2 V02 90 Pro Men 2018In-line brusle K2 V02 90 Pro Women 2018

2. In-line brusle K2 Vo2 90 Boa Men a K2 Vo2 90 Boa Women

Brusle jsou shodné s předhozím modelem, liší se pouze systémem zavazovaní Boa. Oproti nižsím modelům (umělé vlákno) je materiál utahovacího lanka z ocele.

Výhody: Jedny z nejpohodlnějších bruslí (možná nejpohodlnější), výborná ložiska ILQ9 (nejrychlější v kategorii bruslí s 90 mm kolečky), výborná prodyšnost, vyšší rychlost při zachování dostatečné ovladatelnosti a stability, zavazování Boa s ocelovým lankem, pěnové vložky, měkký flex.

Nevýhody: Kolečka o tvrdosti 83A patří ve své kategorii (brusle s 90 mm kolečky) spíše k měkčím - těžší a agresivní siloví bruslaři kolečka rychleji opotřebují, díky vyšší rychlosti nevhodné pro úplné začátečníky, vyšší pořizovací cena.

Paramtery:

 • Kolečka: 90mm/83A
 • Zavazování: Speed Lacing System
 • Konstrukce: VO2 Vortech
 • Rám: VO2.2 Frame
 • Ložiska: ILQ 9

In-line brusle K2 Vo2 90 Boa Men 2018In-line brusle K2 V02 90 Boa Women 2018

3. In-line brusle K2 Vo2 100 X Pro 

Brusle jsou komfortem, konstrukcí a kvalitou koleček a ložisek shodné s předchozími modely K2 Vo2. Mají zavazování K2 Speed Lace.

Liší se velikostí koleček model K2 Vo2 100 X Pro má vepředu 2 kolečka o průměru 90 mm a vzadu 2 kolečka o průměru 100 mm. Jsou tak o něco rychlejší než modely s 90 mm kolečky, zároveň jsou však stále dobře ovladatelné (znatelně ovladatelnější než brusle s kolečky 4x 100 mm). Dvě menší kolečka vpředu snižují těžiště a zkracují rám, což se projeví právě lepší stabiltou a ovladatelností. Pata je výše než špička což nabádá k jízdě v předklonu a rychlé akceleraci.Nevýhodou může být rychlejší opotřebení koleček, na kterých je více váhy a vyšší pořizovací cena.

Paramtery:

 • Kolečka: 90mm/100mm/83A
 • Zavazování: Speed Lacing System
 • Konstrukce: VO2 Vortech
 • Rám: VO2.2 Frame
 • Ložiska: ILQ 9

In-line brusle K2 V02 100 X Pro 2018


Brusle s kolečky 100 mm, 110mm a 125 mm, Freeskate/Urban, Aggressive, Dětská kolekce

Kolekce bruslí K2 pokračuje dalšími bruslemi s většími kolečky nebo bruslemi určenými do města, pro děti či do skateparku. Mnoho z těchto modelů bruslí K2 se dá samozřejmě také použít na běžnou jízdu na stezce, tedy na tzv. fitness bruslení. Určením jsou však vhodné i na konkrétnější bruslařské styly a mají specifický charakter (např. pevnější a stabilnější bota s krátkým obratným rámem u bruslí na freeskate, velká kolečka u bruslí training/race apod.).

Často se pak rozdíly mezi jednotlivými kategoriemi mohou stírat na základě požadavků zákazníku. Například bruslař, který hraje často lední hokej a je zvyklý na obratné hokejové brusle může být na stezce i při běžné "fitness„ projíždce s přítelkyní spokojenější s pevnějšími a obratnějšími urban bruslemi, které mají tužší botu a nabídnou tak lepší oporu a ovladatelnost podobnou hokejovým bruslím apod. Výběr je pak vždy dán potřebami každého zákazníka. Veškerá doporučení tedy slouží k základní orientaci mezi jednotlivými modely a nemusí být vždy na 100% směrodatné. Od toho je koneckonců i náše specializovaná prodejna a e-shop, kde vám vždy rádi předáme zkušenosti z testování jednotlivých modelů bruslí.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
05.07.2019, Pavel K.:
Dobry den.Daji se nekde koupit nahradni kolecka K2 90mm 83A tvrdost pro inline brusle.Jsou perfektni ale uz je mam sjete a nikde jsem nove nenasel k sehnani.Dekuji za odpoved.
08.07.2019, iclukas:
Dobrý den,

takto měkká kolečka K2 totiž samostatně ani neprodává. Takto měkká kolečka se používají jen do sériových bruslí.

Dobrý zpráva je, že kvalita daných koleček K2 je čistě průměrná a kvalitnějšími kolečky můžete výrazně zlepšit jízdní vlastnosti Vašich bruslí. Vždy doporučujeme zaměřit se na kolečka od výrobců, kteří se specializují pouze na výrobu koleček. Výrazně kvalitnější kolečka než K2 dělá např. značka Hyper nebo Matter.

My bychom doporučili např. tyto, seřazeno od špičkových k dobrým poměr cena/výkon:


https://www.koleckove-brusle-praha.cz/super-juice-80mm-f1-1-ks/ - extra rychlá a odolná kolečka.
https://www.koleckove-brusle-praha.cz/image-90mm-f1/ - výborný poměr cena/výkon
https://www.koleckove-brusle-praha.cz/xtr-90mm-84a/ - ověřená klasika za rozumné peníze
https://www.koleckove-brusle-praha.cz/xtr-90-85a/ - ověřená klasicka za rozumné peníze

Obecně se takto měkká kolečka na průměr 90 mm nepoužívají, přece jen, když si někdo koupí brusle s kolečky 90 mm, očekává trochu svižnější jízdu a logicky se pak používají kolečka spíše tvrdší, nejčastěji kolem tvrdosti 85A. Pokud je kolečko kvalitní, dokáže být i při vyšší tvrdosti velice komfortní a má výborný grip. Naopak kolečka o tvrdsoti 82-83a se používají spíše pro rekreační bruslaře či začátečníky.

S pozdravem

Strnad Lukáš
IC

Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo