< Zpět k výpisu

24 v Le Mans očima Hanky Duspivové

O víkendu 2. – 3. července se ve francouzském Le Mans, na automobilovém závodním okruhu The Bugatti Circut, 4.185 km dlouhém, konala 24 hodinová štafeta v inline bruslení. Na tuto událost se zde sešlo 429 týmů v kategoriích Solo (jednotlivci), Duo (dvojice), Endurance/Enduro  (3 – 6 členné týmy), Prestige/Sporty (7 – 10 členné týmy) a Discovery/ Decouverte  (11 - 12 členné týmy), Quads (týmy na bruslích typu quad, 7- 10 členné).

 

Nejlepšího letošního výsledku z českých týmů dosáhl již zmíněný London Galactics TEMPISH, a to druhého místa v kategorii Endurance Femme (ženské 4 – 6 členné týmy), v celkovém pořadí se tento tým umístil na famózním 34. místě (z již zmíněného celkového počtu 429 týmů, tedy i ve srovnání i např. s dvanácti člennými týmy, nebo ryze mužskými týmy). Jak odpovídá kategorie, London Galactics TEMPISH je tým ženský. Děvčata a ženy si během tohoto 24 hodinového závodu předaly 154krát štafetu, ujely 156 kol a nabruslily 652,8km. Každá z nich měla během těchto 24 hodin pouze 1,5 hodiny vyhrazený na spánek.

Za tento tým startovali Češky Hana Duspivová, Lenka Kopecká a Urszula Waszutova. Je zde asi namístě vysvětlení, proč se zde hovoříme o českém týmu mající ve svém názvu jméno hlavního města Velké Británie. Lenka Kopecká trvale žije právě ve Velké Británii, kde založila inline tým London Galactic. Není jednoduché postavit silný dívčí šestičlenný tým, ne všichni závodníci mají chuť vyzkoušet 24hodinovou štafetu ještě v tak vzdáleném místě jako je Le Mans (byť jde o nezapomenutelný fantastický zážitek, který by měl zažít každý, kdo miluje inline bruslení na jakékoliv výkonnostní úrovni). Vznikl proto tento smíšený tým děvčat a žen z České Republiky a Velké Británie, za velké podpory firmy TEMPISH. TEMPISH Inline team je domácím týmem pro Hanu Duspivovou. Již výše zmíněné tři závodnice tedy doplňovali Emilia Marence, Lydia Bunn a Floju Chinn žijicí ve Velké Británii.

Hana Duspivová shrnula dojmy z této štafety následovně: „V Le Mans jsem s tímto týmem po druhé. Loňský rok jsme skončily čtvrté a naším cílem či snem bylo tento rok se na tento závod připravit tak, abychom skončily do třetího místa.  Letos byla v naší kategorii mnohem menší konkurence, takže to bylo v tomto ohledu jednodušší, nicméně oproti loňsku bylo horší počasí. Po celou dobu foukal silný vítr, v neděli dokonce začalo pršet. I tak se nám podařilo překonat náš rekord, co se týče v počtu najetých kol a počtu kilometrů, odjíždíme z Le mans proto s dobrým pocitem a radostí. Pokud se budeme příští rok účastnit, rády bychom naší kategorii vyhrály.“

Urszula Waszutova má již zkušenosti z 24hodinových štafet konajících se v České republice, nicméně v Le Mans byla poprvé. Pochvalovala si atmosféru závodu a organizaci. Během celého závodu podávala velmi vyrovnané výkony, zajela nejrychlejší kolo a pro London Galactics TEMPISH byla nejsilnějším článkem.

Tým TEMPISH DUO 2016 ve složení Michal Nepovím a Karel Jirák bojoval po celý po celý závod s velice silnou konkurencí, vždyť letošní ročník byl opravdu jedním z historicky nejsilněji obsazených. Nakonec kluci vybojovali skvělé 5. místo v kategorii DUO (dvojice) a 53. místo v celkovém pořadí. Trať v Le Mans obkroužili celkem 150x a dohromady najeli téměř 630km.

Všem závodníkům gratulujeme nejen k umístění, ale i k překonání únavy a nedostatku spánku a ke zdárnému zakončení závodu.

 

Nebyly vloženy žádné příspěvky.

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo